"Wyłudzenia będą trwały, ale sorry, taki mamy klimat". Horała publikuje dokument dotyczący byłego ministra

Mateusz Szczurek / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Minister Szczurek decyduje: nie będzie uszczelnienia podatku VAT bo „nie ma klimatu”. Wyłudzenia będą trwały, ale sorry, taki mamy klimat - napisał na Twitterze przewodniczący sejmowej komisji śledczą ds. wyłudzeń VAT Marcin Horała. I opublikował pewien dokument.

Wczoraj przed sejmową komisją śledczą ds. wyłudzeń VAT stanął Paweł Wojtunik - szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego w latach 2009-2015, a przed 2009 r. szef policyjnego Centralnego Biura Śledczego.

Jak już pisaliśmy, szef tej komisji Marcin Horała stwierdził, że przesłuchanie Wojtunika "wniosło sporo" do sprawy, ponieważ "pokazało, że CBA właściwie wokół problemu wyłudzeń podatku VAT przeszło obok".

Horała ocenił, że "znamienna" w tej sprawie jest liczba dziewięciu postępowań prowadzonych w departamentach kontroli, operacyjno-śledczym i ośmiu delegaturach CBA. "Przez osiem lat - dziewięć czynności w dziewięciu postępowaniach dotyczących wyłudzeń podatku VAT" - wyliczył Horała.

Przewodniczący komisji zauważył, że "można powiedzieć", iż te dziewięć postępowań z ośmiu lat to tyle samo, ile grup przestępczych rozbito przez trzy miesiące, tj. w listopadzie i grudniu zeszłego roku oraz styczniu tego roku. Według niego, to pokazuje, jak zmieniła się skala działań CBA odnośnie wyłudzeń podatku VAT.

Tymczasem dzisiaj, po tym, jak przed komisją stanął Tomasz Tratkiewicz - były dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług Ministerstwa Finansów, Marcin Horała opublikował na Twitterze pewien dokument.

Zobaczcie sami:

Komisja śledcza ds. VAT została powołana na początku lipca ub.r. Ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl