Premier zadowolony z diagnozy Banku Światowego. "Nasz potencjał jest coraz bardziej dostrzegalny na świecie"

/ Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

- Cieszę się, że Bank Światowy docenia wzrost oraz dynamikę polskiej gospodarki i podniósł prognozę wzrostu PKB na rok 2019. Takie sygnały płynące ze strony instytucji międzynarodowych pokazują, że potencjał rozwojowy naszego kraju jest coraz bardziej dostrzegalny na świecie - napisał dzisiaj na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Bank Światowy (BŚ) we wtorek poinformował, że podwyższył prognozę wzrostu PKB Polski na 2019 r. do 4,0 proc. z 3,9 proc. (prognozy z października 2018 r.) i szacuje, że do 2021 polska gospodarka zwolni do 3,3 proc. Dane te wynikają ze styczniowej edycji raportu BŚ "Global Economic Prospects".

Jak dodano, prognozy wzrostu PKB Polski na 2020 r. pozostawiono bez zmian na poziomie 3,6 proc. rocznie. Szacunki na 2021 r. zaprezentowano po raz pierwszy.

Raport nie zawiera innych szacunków danych makro dla Polski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pijany Rosjanin urządził awanturę w samolocie. Stanowcza reakcja polskich strażników! WIDEO

Moment zatrzymania agresywnego pasażera / screen z youtube.com

  

Samolot pasażerski Aerofłotu lecący z Barcelony do Moskwy wylądował w piątek po południu na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wszystko przez pijanego pasażera, który urządził awanturę na pokładzie w trakcie lotu. W sieci pojawiło się własnie nagranie z tego incydentu.

Po tym, jak niesforny pasażer nie chciał wykonywać poleceń załogi i próbował wtargnąć do kokpitu, kapitan zdecydował o lądowaniu w Warszawie, gdzie na pokład weszła polska straż graniczna, która ujęła i wyprowadziła pijanego Rosjanina. Po dotankowaniu samolot wyleciał do Moskwy.

Jak powiedział Krzysztof Grzech ze Straży Granicznej, około 40-letni mężczyzna leciał w klasie biznes. To właśnie tam wywołał awanturę.

"Wszyscy pasażerowie z klasy biznes przeszli na tył samolotu, załoga próbowała go uspokoić. Byli zmuszeni lądować ze względu na to, że agresywny pasażer nie wykonywał ich poleceń i stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa lotu"

- zaznaczył.

Mężczyzna w chwili zatrzymania przez Straż Graniczną miał 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Rosjanin zamiast do stolicy własnego kraju, trafił do polskiego aresztu. Teraz mogą czekać go poważne konsekwencje finansowe - linie lotnicze zapowiedziały bowiem, że wystąpią o całkowity zwrot kosztów związanych z nieplanowanym lądowaniem.

Na nagraniu z tego incydentu widać, jak stanowcza była reakcja polskich służb. Dzięki sprawnej akcji, pasażerowie mogli już czuć się bezpiecznie i wyruszyć w dalszą podróż bez obaw.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl