Narozrabiała i czeka ją proces, ale teraz się żali... Petru ruszył jej na pomoc

Joanna Scheuring Wielgus / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Joanna Scheuring-Wielgus zaangażowała się w atak na Kościół i księży. Podczas jednego z happeningów umieściła na bramie do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w Toruniu, plakat z napisem "Baby Shoes Remember Stop Pedofilii". Pewnie wiedziała doskonale, że popełnia wykroczenie, a mimo to skarży się teraz z powodu czekających ją konsekwencji.

"Komendant Główny Policji zawnioskował do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o odebranie mi immunitetu poselskiego w związku z akcją, która miała miejsce w sierpniu 2018 roku Baby Shoes Remember"

- oświadczyła dzisiaj na konferencji prasowej w Sejmie Scheuring-Wielgus. "Była to akcja w obronie ofiar pedofilii wśród księży" - wyjaśniła.

"Chciałabym powiedzieć, że jestem dumna z tego i jeżeli mam być ukarana za to, że stoję po stronie ofiar, to z miłą chęcią będę brała udział w tym procesie, który być może się odbędzie"

- oświadczyła Scheuring-Wielgus.

Zdaniem Ryszarda Petru (Teraz!) posłanka Scheuring-Wielgus "wyręcza tak naprawdę organy państwa tropiąc przestępców-pedofili". "I za to przez polskie państwo, przez polską policję ma być ukarana" - zauważył poseł. Państwo zamiast bronić takich osób jak Scheuring-Wielgus chce odebrać jej immunitet - uderzył w dramatyczne tony.

"Zobaczymy jak postąpi PiS i większość sejmowa (podczas głosowania nad wnioskiem)"

- dodał Petru i zaapelował na Twitterze do Joachima Brudzińskiego o wycofanie wniosku komendanta głównego policji w tej sprawie.

Minister odpowiedział szefowi "Teraz!", wyjaśniając, że istnieją pewne granice, których nie należy przekraczać.

"Panie Pośle, czuję taką samą odrazę, jak każdy normalny człowiek, do przestępców wyjątkowych, ohydnych przestępstw pedofilii. Nieważne, czy przestępca jest księdzem, politykiem, prawnikiem, dziennikarzem. Ale protestując, nie należy łamać prawa i obrażać uczuć religijnych katolików"

– napisał Brudziński na Twitterze.


"Posłance Joannie Scheuring-Wielgus zarzuca się, że 26 sierpnia 2018 roku w Toruniu na ulicy Żeglarskiej umieściła w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym tj. na bramie wejściowej do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty plakat z napisem "Baby Shoes Remember Stop Pedofilii" bez zgody zarządzającego tym miejscem"

- napisał we wniosku Komendant Główny Policji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Potężna awaria w Ameryce Południowej. Dwa kraje bez prądu!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Potężna awaria energetyczna pozbawiła w niedzielę rano prądu niemal całą Argentynę i Urugwaj. Poinformowała o tym firma energetyczna Edesur.

Według argentyńskich mediów, awaria nastąpiła około 7 rano miejscowego czasu (ok. południa czasu polskiego) i spowodowała paraliż komunikacyjny w kraju, bo stanęły pociągi, nie działa sygnalizacja świetlna. Dziś mieszkańcy czterech argentyńskich prowincji mieli wybierać władze lokalne.

Awaria dotknęła większość terytorium Argentyny, cały Urugwaj, a także niektóre obszary Brazylii i Paragwaju, co oznacza, że bez prądu jest, jak oceniają media, ok. 48 milionów osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl