Dżakarta zamawia śmigłowce

Ministerstwo Obrony Indonezji zdecydowało się na zakup ośmiu śmigłowców wielozadaniowych Airbus H225M Caracal oraz dziewięciu helikopterów wielozadaniowych Bell 412EPI dla Sił Powietrznych (TNI-AU).

flickr.com

Kontrakt na dostawę do Sił Powietrznych Indonezji 17 śmigłowców podpisał Irzal Rinaldi z indonezyjskiego przedsiębiorstwa państwowego PT Dirgantara Indonesia (PTDI), odpowiedzialnego za montaż helikopterów oraz szef indonezyjskiego inspektoratu uzbrojenia (Kabaranahan) kontradmirał Agus Setiadji.  

Umowa poza dostawą 17 śmigłowców zakłada również zapewnienie części zamiennych, jak i pakietu wsparcia i szkoleniowego. Dostawy śmigłowców zrealizowane mają być do końca 2022 roku.

TNI-AU dysponują już trzema z sześciu śmigłowców H225M, które zostały zamówione w 2012 r. Operują one w ramach 9. Eskadry Lotniczej znajdującej się w Dżakarcie.

Helikopter H225M wykorzystany może być do misji poszukiwawczo-ratowniczych, działań transportowych oraz ratownictwa w warunkach bojowych a także do operacji specjalnych. Caracal osiąga prędkość 324 km/h, zasięg natomiast wynosi 857 km., a operować może na pułapie  6 095 metrów. H225M może przetransportować do 28 wojskowych.

Na wyposażeniu Sił Powietrznych oraz Wojsk Lądowych Indonezji znajdują się również helikoptery Bell 412.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Indonezja #zbrojenia #śmigłowce

PKR
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo