Kolędy Preisnera w ekskluzywnym wydawnictwie. LISTA koncertów

 Świąteczne koncerty „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” odbędą się w sześciu polskich miastach / fot. PAP/mat.pras.

  

Specjalne wydawnictwo będzie można zakupić przed koncertami „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy”. Pierwszy z występów już w najbliższy czwartek, 10 stycznia w ICE Kraków. Kolejne wieczory kolędowe odbędą się w następnym tygodniu we Wrocławiu, Warszawie, Gdańsku, Toruniu i Poznaniu.

Przed każdym z sześciu niezwykłych występów będzie można zakupić specjalne wydawnictwo koncertowe. Znalazło się w nim wiele ciekawych materiałów, m.in. słowo wstępne kompozytora Zbigniewa Preisnera czy wywiad z nim o kulisach powstawania kolęd. Przy tej okazji nie można było pominąć wpływu Piwnicy pod Baranami, bo to właśnie tam rodziły się te niezwykłe pieśni. Zaprezentowane zostały także zdjęcia z tego legendarnego miejsca. W wydawnictwie publiczność odnajdzie sylwetki artystów: Beaty Rybotyckiej, Edyty Krzemień, Beaty Pocicy, Macieja Balcera oraz Jana Karpiela Bułecki, a także wspaniałych muzyków, o których Zbigniew Preisner powiedział: „Bez wątpienia grają ze mną także fajni ludzie, między innymi: Dominik Wania na fortepianie, Jacek Królik na gitarze. Będzie też grał na skrzypcach Zbyszek Paleta, który był pierwszym skrzypkiem Ewy Demarczyk, a także Marka Grechuty w zespole ‘Anawa’. Można więc powiedzieć, że kolędy gramy w piwnicznym gronie – są to muzycy, którzy byli tam ze mną albo przede mną, w każdym razie jest to Piwnica pod Baranami.”

Specjalnie na potrzeby wydawnictwa artyści biorący udział w koncertach opowiedzieli o swoich ulubionych kompozycjach kolędowych prezentowanych podczas styczniowych wieczorów.

Najpiękniejszą kompozycją Zbigniewa Preisnera jest ‘Kolęda dla nieobecnych’’. Sposób, w jaki Beata ją śpiewa powoduje, że muszę się mocno koncentrować, żeby się nie rozkleić. Tym bardziej, że mam w drugiej części do zaśpiewania refreny i mogłoby skończyć się to dramatem. To widownia ma łkać ze wzruszenia, a niekoniecznie wykonawca na scenie

 - powiedział Maciej Balcar. Swoje typy ulubionych kolęd zdradzili także inni wykonawcy. 

Specjalny tekst został zadedykowany „Kolędzie dla nieobecnych”, która ma ponadczasowy charakter, przytoczone zostały też wypowiedzi osób, dla których jest ona szczególnie ważna. Dwie kolumny broszury poświęcono autorom słów napisanych do kompozycji Zbigniewa Preisnera. 

Wydawnictwa w cenie 20 zł dostępne będą w sprzedaży na specjalnych stoiskach w każdym mieście. Zakupimy na nich także płyty Zbigniewa Preisnera i artystów towarzyszących.  Świąteczne koncerty „Zbigniew Preisner i Przyjaciele. Stare i nowe kolędy” odbędą się w sześciu polskich miastach: 

- 10 stycznia 2019 – w ICE Kraków Congress Centre, 

- 14 stycznia 2019 – w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, 

- 15 stycznia 2019 – w hali COS Torwar w Warszawie,

- 16 stycznia 2019 – w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku,

- 17 stycznia 2019 – w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki w Toruniu,

- 19 stycznia 2019 – w Sali Ziemi w Poznaniu. 

Wszystkie wieczory kolęd rozpoczynać się będą o godzinie 20:00. Bilety, poza koncertem w Krakowie, gdzie nie ma już wejściówek, nabywać można za pośrednictwem stronywww.prestigemjm.com

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Prestige MJM, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Polityczna kawa” już o godz. 12:00 w TV Republika. Zobacz, o czym porozmawiają goście

Polityczna kawa / Telewizja Republika

  

Kto odpowiada za język nienawiści w Polsce, czy tragedii w Gdańsku można było uniknąć oraz czy czeka nas twardy Brexit? Zapraszamy do oglądania „Politycznej Kawy” Tomasza Sakiewicza – niedziela, godzina 12:00, tylko w TV Republika!

 


Ciekawe komentarze, rzetelne oceny i celne spostrzeżenia o sprawach, którymi w mijającym tygodniu żyła Polska i świat. Już dziś w „Politycznej kawie” redaktor Tomasz Sakiewicz i jego goście omówią najważniejsze wydarzenia ostatnich dni. Nie przegap!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl