Opolska brygada przygotowała miejsce dla 100 osób, w tym dla 20 kobiet. Do służby stawili się ochotnicy powołani przez Wojskowe Komendy Uzupełnień z południowej i centralnej Polski. Wcielenie rozpoczęło się punktualnie o godzinie ósmej rano. Po wstępnym potwierdzeniu tożsamości, przyszli żołnierze udali się na śniadanie do stołówki żołnierskiej. Dopiero po zjedzeniu śniadania rozpoczął się właściwy proces przyjęcia do jednostki wojskowej. Ochotnicy zostali ostrzyżeni i umundurowani, zbadani przez lekarza oraz psychologa jednostki wojskowej. Wypełniono dokumentację ewidencyjną i finansową. Ubrania cywilne zostały zabezpieczone i zaplombowane w workach – przydadzą się dopiero po przysiędze wojskowej, kiedy żołnierze będą mogli opuścić bramy koszar, udając się na pierwszą przepustkę - czytamy na portalu 10. BLog.

Z elewami spotkał się dowódca 10. Brygady Logistycznej pułkownik Szymon Lepiarz. Ochotnicy opowiedzieli o swoich pierwszych wrażeniach oraz powodach dla których rozpoczęli służbę przygotowawczą. Jak się okazało są ochotnicy, którzy decyzję o wstąpieniu do służby podjęli po spotkaniach z żołnierzami w punktach informacyjnych wystawionych w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” - podaje oficjalny portal brygady.

Pierwszego dnia elewom zostaną udzielone instruktaże w zakresie zasad bezpieczeństwa, podstaw Regulaminu Ogólnego Sił Zbrojnych RP oraz wewnętrznych przepisów i uregulowań obowiązujących w koszarach 10. Brygady Logistycznej. Każdy następny dzień w jednostce będzie trudniejszy od poprzedniego ze względu na rosnące wymagania instruktorów i intensywność szkolenia. Elewów czeka szkolenie ogólnowojskowe jak np. taktyka i strzelanie oraz specjalistyczne przy sprzęcie, który będą obsługiwać w ramach specjalności wojskowej. Kurs służby przygotowawczej zakończy się 26 kwietnia 2019 roku - czytamy.