Droga do Tokio. Polskie siatkarki znają rywalki

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Serbia, Portoryko i Tajlandia to rywalki polskich siatkarek w interkontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Międzynarodowa federacja potwierdziła, że podopieczne Jacka Nawrockiego zastąpią w tej imprezie Kubanki.

Polscy siatkarze już wcześniej znali przeciwników w pierwszym etapie walki o udział w turnieju olimpijskim. Mistrzowie świata zmierzą się z Francją, Słowenią i Tunezją.

Polki w interkontynentalnym turnieju zajęły miejsce reprezentacji Kuby, która zrezygnowała z udziału. Kubanki w światowym rankingu plasują się jedno miejsce wyżej (25.) niż biało-czerwone. Podopieczne Nawrockiego nie będą miały jednak łatwego zadania, bowiem zdecydowanym grupy faworytem będą ubiegłoroczne mistrzynie świata - Serbki. Awans na igrzyska uzyskają tylko zwycięzcy.

Żeńskie turnieje rozegrane zostaną w dniach 2-4 sierpnia, a męskie - tydzień później. Gospodarze mają zostać ogłoszeni do końca stycznia. Jak poinformował rzecznik Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański, Polska stara się o organizację zarówno męskich, jak i żeńskich zawodów.

Drugą szansą na uzyskanie przepustki olimpijskiej będą turnieje kontynentalne. W Europie odbędzie się on w styczniu 2020 roku, a wystąpi w nim siedem najlepszych reprezentacji z europejskiego rankingu, które nie uzyskały kwalifikacji w pierwszym podejściu plus gospodarz. Prawo startu w igrzyskach uzyskają tylko zwycięzcy.

W Tokio wystąpi po 12 reprezentacji męskich i żeńskich. Japonia jako gospodarz jest zwolniona z kwalifikacji.

Grupy interkontynentalnych turniejów kwalifikacyjnych:

kobiety

grupa A: Serbia, Portoryko, Tajlandia, Polska
grupa B: Chiny, Turcja, Niemcy, Czechy
grupa C: USA, Argentyna, Bułgaria, Kazachstan
grupa D: Brazylia, Dominikana, Kamerun, Azerbejdżan
grupa E: Rosja, Korea Płd., Kanada, Meksyk
grupa F: Holandia, Włochy, Belgia, Kenia

mężczyźni

grupa A: Brazylia, Egipt, Bułgaria, Portoryko
grupa B: USA, Belgia, Holandia, Korea Płd.
grupa C: Włochy, Serbia, Australia, Kamerun
grupa D: Polska, Francja, Słowenia, Tunezja
grupa E: Rosja, Iran, Kuba, Meksyk
grupa F: Kanada, Argentyna, Finlandia, Chiny

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rzeszów: warsztaty kreatywnego myślenia

/ qimono

  

Tworzenie innowacyjnych pomysłów i nauka kreatywnego myślenia to główne tematy warsztatów, które odbędą się w piątek i sobotę w Rzeszowie w Podkarpackim Centrum Innowacji (PCI). Organizatorem wydarzenia jest Google, Polski Fundusz Rozwoju oraz PCI.

Jak poinformowała Agata Wojciechowska z PCI, podczas warsztatów wykwalifikowani trenerzy będą uczyć przede wszystkim kreatywnego myślenia i tworzenia innowacyjnych pomysłów.

„Wydarzenie jest bezpłatne i odbywa się w ramach programu Projektanci Innowacji Polskiego Funduszu Rozwoju. Program ten ma wspierać rozwój innowacji w naszym kraju, poprzez tworzenie i rozwijanie tzw. umiejętności miękkich, szczególnie wśród osób zainteresowanych kreatywnym myśleniem”

– wyjaśniła.

Wojciechowska podkreśliła, że umiejętność kreatywnego myślenia jest „kompetencją przyszłości”. Jej zdaniem, tę umiejętność powinni nabyć przede wszystkim ludzie młodzi, którzy się jeszcze uczą lub wchodzą na rynek pracy. Zaznaczyła jednak, że głównymi kryteriami uczestnictwa w warsztatach nie jest wiek, a chęć rozwoju i pracy nad obecnymi i przyszłymi pomysłami.

Na warsztatach będzie można m.in. zapoznać się z metodą design thinking. Jak tłumaczą organizatorzy jest to usystematyzowany proces rozwoju pomysłu od początkowej idei do stworzenia prototypu.

Organizatorem warsztatów jest firma Google, partnerem strategicznym jest Polski Fundusz Rozwoju, a partnerem lokalnym Podkarpackie Centrum Innowacji.

Google zaznaczyła, że firma poprzez warsztaty chce nie tylko dzielić się doświadczeniem i metodami stosowanymi w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i technologii, ale również pokazać, jak w praktyce wykorzystać metodę design thinking.

Jak podkreśliła dyrektor zarządzająca Google Polska Agnieszka Hryniewicz-Bieniek, efektem warsztatów ma być nie tylko zdobycie umiejętności kreatywnego myślenia.

„Mają one przede wszystkim pozwolić na tworzenie być może wielkich polskich wynalazków na skalę światową” – dodała.

Warsztaty odbędą się w piątek i w sobotę w Podkarpackim Centrum Innowacji w Rzeszowie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna,pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl