Kosiniak-Kamysz szczery do bólu! „Chyba nikt nie pali się do przejścia do PO”

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Koalicja PO-PSL przeszła już do historii, a Władysław Kosiniak-Kamysz mówi coś, co może niekorzystnie wpłynąć na ewentualną dalszą współpracę tych partii. Dziś prezes ludowców wyznał, że z jego ugrupowania nikt nie przeszedłby do Platformy Obywatelskiej, tak jak to zrobili byli już parlamentarzyści Nowoczesnej.

Przez wiele lat Polskie Stronnictwo Ludowe bezgranicznie współpracowało z Platformą Obywatelską. O rządach koalicji PO-PSL mówi się do dziś, najczęściej w kontekście afer, które wówczas wybuchły. Mimo wszystko wydawało się, że PSL jest blisko swojego wieloletniego koalicjanta. Ale dziś Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział coś zgoła innego. Stwierdził, że jego posłowie... nie zasililiby Platformy Obywatelskiej.

Chyba się nikt nie pali do przejścia do Platformy. Nowoczesnej było bliżej do Platformy, bo to jedna rodzina, jedno środowisko. U nas chyba nikt by z członków PSL nie przeszedł do PO, bo jesteśmy różnymi formacjami politycznymi i na pewno pozostaniemy innym klubem parlamentarnym, jeżeli wszystko pójdzie dobrze w kolejnym parlamencie”

– mówił Kosiniak-Kamysz w rozmowie z redaktorem Łukaszem Mężykiem w programie „Tłit WP”.

Te słowa mogą być kolejnym pstryczkiem w ucho Grzegorza Schetyny. Pojęcie "zjednoczona opozycja" coraz bardziej przypomina groteskę- przypomnijmy, że wcześniej o Schetynie i Platformie Obywatelskiej dość ostro wypowiadała się Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dramatyczny apel biskupów Ameryki Łacińskiej: To zagraża przyszłości całej planety!

zdjęcie ilustracyjne / Yolanda Coervers; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Katoliccy biskupi Ameryki Łacińskiej zgromadzeni w stolicy Peru, Limie, wezwali rządy Brazylii i Boliwii oraz całą wspólnotę międzynarodową do „podjęcia poważnych środków w celu ratowania płuc świata - płonących od dwóch tygodni lasów Amazonii”.

To, co dzieje się w Amazonii, nie jest tylko sprawą lokalną, lecz wydarzeniem o globalnym zasięgu. Gdy cierpi Amazonia, cierpi cały świat.
- ostrzegli członkowie Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM) w dramatycznym apelu zatytułowanym „Podnosimy głos w sprawie Amazonii”.
 
Biskupi zacytowali słowa papieża Franciszka, który w 2013 roku rozpoczynając swój pontyfikat wzywał w homilii wszystkich ludzi dobrej woli do ochrony dzieła Stwórcy, jakim jest Ziemia.
 
Purpuraci Ameryki Łacińskiej i Karaibów wyrazili na spotkaniu w Limie zaniepokojenie rozmiarami tragedii, jaką stały się „straszliwe pożary niszczące wielką część flory i fauny na Alasce, Grenlandii, Syberii, Wyspach Kanaryjskich, a w szczególny sposób w Amazonii”.
 
Przestrzegają w związku z tą klęską, że pożary obecnie nie tylko pustoszą Amazonię, ale „zagrażają także przyszłości całej planety”.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl