Kosiniak-Kamysz szczery do bólu! „Chyba nikt nie pali się do przejścia do PO”

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Koalicja PO-PSL przeszła już do historii, a Władysław Kosiniak-Kamysz mówi coś, co może niekorzystnie wpłynąć na ewentualną dalszą współpracę tych partii. Dziś prezes ludowców wyznał, że z jego ugrupowania nikt nie przeszedłby do Platformy Obywatelskiej, tak jak to zrobili byli już parlamentarzyści Nowoczesnej.

Przez wiele lat Polskie Stronnictwo Ludowe bezgranicznie współpracowało z Platformą Obywatelską. O rządach koalicji PO-PSL mówi się do dziś, najczęściej w kontekście afer, które wówczas wybuchły. Mimo wszystko wydawało się, że PSL jest blisko swojego wieloletniego koalicjanta. Ale dziś Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział coś zgoła innego. Stwierdził, że jego posłowie... nie zasililiby Platformy Obywatelskiej.

Chyba się nikt nie pali do przejścia do Platformy. Nowoczesnej było bliżej do Platformy, bo to jedna rodzina, jedno środowisko. U nas chyba nikt by z członków PSL nie przeszedł do PO, bo jesteśmy różnymi formacjami politycznymi i na pewno pozostaniemy innym klubem parlamentarnym, jeżeli wszystko pójdzie dobrze w kolejnym parlamencie”

– mówił Kosiniak-Kamysz w rozmowie z redaktorem Łukaszem Mężykiem w programie „Tłit WP”.

Te słowa mogą być kolejnym pstryczkiem w ucho Grzegorza Schetyny. Pojęcie "zjednoczona opozycja" coraz bardziej przypomina groteskę- przypomnijmy, że wcześniej o Schetynie i Platformie Obywatelskiej dość ostro wypowiadała się Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zamieszki w Irlandii Północnej. Młoda kobieta zginęła od strzału

Zamieszki w Londonderry / Twitter.com/Leona O'Neill (LeonaONeill1) [screenshot]

  

29-letnia kobieta zginęła od strzału podczas zamieszek, jakie wybuchły w czwartek wieczorem w mieście Londonderry w Irlandii Północnej - poinformowała lokalna policja. Jak dodano, śmierć kobiety jest traktowana jako incydent o charakterze terrorystycznym.

Gdy podczas zamieszek w zdominowanej przez irlandzkich republikanów, dążących do zjednoczenia wyspy, dzielnicy Creggan padły strzały, jeden z nich trafił 29-latkę, która następnie została przewieziona do szpitala. Krótko po północy policja potwierdziła jej zgon.

Obecna na miejscu zdarzenia miejscowa dziennikarka Leona O'Neill opublikowała wcześniej na Twitterze nagrania wideo pokazujące policyjne radiowozy obrzucane - jak powiedziała - dziesiątkami koktajli Mołotowa, cegłami, butelkami i petardami. Widać też dwa porzucone na środku ulicy, palące się samochody.

Zamieszki wybuchły, gdy w Creggan pojawiło się wielu policjantów w celu przeszukania jednego z domów - powiedziała O'Neill.

Incydent z ofiarą śmiertelną potępiły obie największe partie polityczne w Irlandii Północnej - irlandzka republikańska Sinn Fein oraz probrytyjska Demokratyczna Partia Unionistyczna (DUP).

Mimo zawartego w 1998 roku porozumienia pokojowego, zwanego wielkopiątkowym, które w dużej mierze położyło kres okresowi tzw. Troubles (ang. kłopoty), paramilitarne ugrupowania przeciwne temu układowi nadal stanowią zagrożenie, o czym świadczy np. atak bombowy ze stycznia br. - zauważa Reuters.

Przed sądem w Londonderry wybuchł wówczas samochód wypełniony materiałami wybuchowymi. Nikt nie został ranny.

Wcześniej w czwartek w mieście przebywała delegacja amerykańskich parlamentarzystów z przewodniczącą Izby Reprezentantów Nancy Pelosi na czele, w ramach podróży, podczas której chciano zamanifestować poparcie dla porozumienia pokojowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl