Kosiniak-Kamysz szczery do bólu! „Chyba nikt nie pali się do przejścia do PO”

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Koalicja PO-PSL przeszła już do historii, a Władysław Kosiniak-Kamysz mówi coś, co może niekorzystnie wpłynąć na ewentualną dalszą współpracę tych partii. Dziś prezes ludowców wyznał, że z jego ugrupowania nikt nie przeszedłby do Platformy Obywatelskiej, tak jak to zrobili byli już parlamentarzyści Nowoczesnej.

Przez wiele lat Polskie Stronnictwo Ludowe bezgranicznie współpracowało z Platformą Obywatelską. O rządach koalicji PO-PSL mówi się do dziś, najczęściej w kontekście afer, które wówczas wybuchły. Mimo wszystko wydawało się, że PSL jest blisko swojego wieloletniego koalicjanta. Ale dziś Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział coś zgoła innego. Stwierdził, że jego posłowie... nie zasililiby Platformy Obywatelskiej.

Chyba się nikt nie pali do przejścia do Platformy. Nowoczesnej było bliżej do Platformy, bo to jedna rodzina, jedno środowisko. U nas chyba nikt by z członków PSL nie przeszedł do PO, bo jesteśmy różnymi formacjami politycznymi i na pewno pozostaniemy innym klubem parlamentarnym, jeżeli wszystko pójdzie dobrze w kolejnym parlamencie”

– mówił Kosiniak-Kamysz w rozmowie z redaktorem Łukaszem Mężykiem w programie „Tłit WP”.

Te słowa mogą być kolejnym pstryczkiem w ucho Grzegorza Schetyny. Pojęcie "zjednoczona opozycja" coraz bardziej przypomina groteskę- przypomnijmy, że wcześniej o Schetynie i Platformie Obywatelskiej dość ostro wypowiadała się Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dyplomatyczny zgrzyt na linii Budapeszt - Sztokholm

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Guillaume Speurt/CC BY-SA 2.0

  

Ambasador Węgier został dziś wezwany do szwedzkiego MSZ z powodu wypowiedzi wicepremiera Zsolta Semjena pod adresem minister spraw społecznych Szwecji Anniki Strandhaell. Wcześniej węgierskie MSZ wezwało szwedzkiego ambasadora.

Strandhaell napisała na Twitterze w związku z zapowiedzianym przez rząd węgierski poszerzeniem wsparcia dla rodzin, że „to, co się dzieje na Węgrzech, jest alarmujące”, bo premier Viktor Orban chce, by rodziło się więcej „prawdziwych” węgierskich dzieci, co jej zdaniem „cuchnie latami 30. i jako prawicowego populistę zmusza go do tego, by owijał w bawełnę, jakie konsekwencje ma tego rodzaju polityka dla samodzielności, o którą walczyły kobiety”.

W odpowiedzi szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto oznajmił, że ton użyty przez minister jest niedopuszczalny, i w piątek wezwano ambasadora Szwecji, któremu powiedziano, że wypowiedź Strandhaell jest nie do przyjęcia. Szijjarto dodał, że rządy Węgier i Szwecji reprezentują przeciwstawne postawy: podczas gdy Węgry wydają pieniądze na rodziny, Szwecja na migrantów.

W niedzielę także Semjen nawiązał do wypowiedzi szwedzkiej minister, nazywając ją w telewizji „biednym chorym stworzeniem”. Jej słowa uznał za aberrację spowodowaną poprawnością polityczną.

Rzecznik szwedzkiego MSZ poinformował, że dzisiaj doszło do rozmowy z węgierskim ambasadorem, któremu powiedziano, że dialog należy prowadzić bez ataków personalnych.

Orban zapowiedział w poprzednią niedzielę poszerzenie i wprowadzenie nowych świadczeń dla rodzin, zachęcających do rodzenia większej liczby dzieci oraz ułatwiających opiekę nad nimi. M.in. kobiety, które urodziły i wychowały co najmniej czworo dzieci, do końca życia nie będą musiały płacić podatku dochodowego od osób fizycznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl