"Chcemy wsadzić kij w mrowisko". Szykuje się mocna odpowiedź na "Kler"?

Kadr z filmu "Kler" / fot. Kino Świat, mat.pras.

  

„Nikt nie twierdzi, że księża są nadludźmi i wszystko robią idealnie. Trzeba skończyć z idealizowaniem księży" – zaznacza ks. Piotr Śliżewski, współautor scenariusza do filmu „Ksiądz też człowiek”. Twórcy zapowiadają, że film ma być odpowiedzią na głośny "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. "Chcemy wsadzić kij w mrowisko" - dodają.

„Ksiądz też Człowiek” to powstający pełnometrażowy (ok. 90 minut) film fabularny. Nagrania zostaną zrealizowane w okresie marzec-czerwiec 2019 roku.  

Ten film pokaże prawdę o kapłanach - prawdę która pozwoli każdemu katolikowi lepiej zrozumieć Kościół. 

- zapewniają twórcy.

Jeśli ten film nie powstanie, wiele osób dalej będzie zrażać się ludzkim obliczem Kościoła! Ten film jest odpowiedzią na „KLER” Smarzowskiego.

- dodają.

Dotyka on bardzo często poruszanego wśród katolików tematu – życia księży. Dla większości katolików jest ono bardzo tajemnicze. Nie znają codziennego życia swoich kapłanów, większości pełnionych przez nich obowiązków  oraz na czym tak naprawdę polega ich powołanie. 

Nie wiedzą również , na co idą składane przez wiernych pieniądze oraz nie za bardzo rozumieją kapłańskiego celibatu. Nie za bardzo potrafią również odnaleźć się w coraz mocniej nagłaśnianych aferach z udziałem księży. Każdy mówi co innego i powstaje światopoglądowy kocioł…

- możemy przeczytać na stronie katolikwspiera.pl, gdzie można finansowo wesprzeć projekt.

Głównym bohaterem filmu jest ks. Maciej, który przeżyje zawahania w swoim kapłaństwie. W jego życiu nadejdzie moment, kiedy nie będzie mógł zgodzić się na zastany stan rzeczy. Bohater poczuje, że musi coś zrobić, by odzyskać sens swojego kapłaństwa. 

W ramach podejmowanych przez siebie posług duszpasterskich, będzie na nowo odkrywał istotę swojego powołania. Jak to w życiu bywa, nie będzie się to odbywało bez komplikacji. Obok historii ks. Macieja, poznamy Pawła (Paweł Dobek) - przedstawiciela firmy produkującej farby, a jednocześnie męża Weroniki (Agnieszka Maracewicz), która bardzo chciałaby mieć dzieci, lecz… jak wspomnieliśmy- nie wszystko w życiu jest takie jak zaplanowaliśmy.

- czytamy w opisie fabuły.

Pomysłodawcą tego filmu, współprodukcją a także scenariuszem zajął się przy pomocy profesjonalnych konsultantów ks. Piotr Śliżewski - autor 5 książek, vloger katolicki (YT: ewangelizuj_pl), założyciel czterech portali internetowych ( Ewangelizuj.pl, ZnajdzRekolekcje.pl , DobraSpowiedz.pl, Gregorianka.pl). Autor pełnometrażowego filmu o Maryi "Kim dla mnie jest Maryja". 

Do zespołu produkcyjnego i organizacyjnego filmu pt. "Ksiądz też Człowiek" należą m.in. : Sławek Komuda  (autor książki "Projekt miłosierdzie"), Małgorzata Bylica ( producent wykonawczy w jednej z największych firm produkcji telewizyjnej w Polsce Rochstar S.A.), główny operator Andrzej Kocuba ( właściciel grupy filmowej Andrzej Kocuba Production), Jan Sobierajski, Michał Kamiński i wielu innych. Więcej informacji na temat zespołu produkcyjnego można uzyskać na stronie KsiadzTezCzlowiek.pl 


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ksiadztezczlowiek.pl, pl.aleteia.org, katolikwspiera.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rewolucjonista Kijowski znów na barykadzie! Teraz walczy o godność nadzwyczajnej kasty

Mateusz Kijowski / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Były lider Komitetu Obrony Demokracji, mimo wielu kontrowersji, a nawet zarzutów wobec jego osoby, w dalszym ciągu bardzo lubi pokazywać się na przeróżnych antyrządowych protestach. Nie ważne kogo i czego demonstracje te dotyczą - Mateusz Kijowski jest zawsze na straży "praworządności", "wolnych sądów", albo "konstytucji". Dziś w Lublinie domagał się dymisji Zbigniewa Ziobry. Jedno trzeba panu Kijowskiemu przyznać - tupetu i bezwstydu na pewno mu nie brakuje.

Mateusz Kijowski, znany jest również opinii publicznej z innych niż działalność społeczna "aktywności". Był on oskarżony o fałszowanie faktur i przywłaszczenie pieniędzy ze zbiórek KOD, a także nie wywiązywał się jak należy z obowiązku płacenia alimentów.

Mimo tak poważnych wątpliwości wokół jego osoby, społecznik Kijowski brał udział np. w imprezie pod szczytnym hasłem: „Marsz godności – Protest kobiet”, podczas której domagano się m.in. skutecznego egzekwowania alimentów…

W grudniu ubiegłego roku, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, Kijowski wraz z KOD-em i Obywatelami RP pikietował przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, protestując przeciwko "powrotowi do systemu totalitarnego".

Dzisiaj ikona KOD-u brała udział przed sądem okręgowym w Lublinie w demonstracji, której uczestnicy domagali się odwołania ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Protest ten miał pokazać solidarność z sędziami Stowarzyszenia "Iustitia".
 

Oprócz Kijowskiego demonstrowali również inni, znani już dobrze opinii publicznej stali bywalcy antyrządowych protestów.

Obecność Mateusz Kijowskiego na proteście skierowanym przeciwko ministrowi sprawiedliwości jest trudna do skomentowania, więc poprzestaniemy jedynie na informacji. Wnioski z pewnością wyciągniecie Państwo sami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl