Unia Europejska zostanie zreformowana? „Nie możemy sobie pozwolić na kolejną, taką samą kadencję”

/ FLICKR/Andrew Gustar/CC BY-ND 2.0

  

Istnieje bardzo poważna szansa, pytanie jak ścisły będzie to sojusz? Równie duża jest obawa przed tym porozumieniem. Nie mamy specjalnie innego wyjścia, nie możemy sobie pozwolić na kolejną, taką samą kadencję - mówił w Telewizji Republika, odnosząc się do wizyty w Polsce wicepremiera Włoch, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Zdzisław Krasnodębski.

Wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini podczas wizyty 9 stycznia w Warszawie spotka się z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Pierwszy o wizycie Salviniego w Polsce poinformował w czwartek rzymski dziennik "La Repubblica". Gazeta napisała, że głównym tematem rozmów szefa MSW i lidera Ligi z Jarosławem Kaczyńskim ma być zawarcie porozumienia przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W Telewizji Republika o to spotkanie pytany był wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Zdzisław Krasnodębski.

Istnieje bardzo poważna szansa, pytanie jak ścisły będzie to sojusz? Równie duża jest obawa przed tym porozumieniem. Nie mamy specjalnie innego wyjścia, nie możemy sobie pozwolić na kolejną, taką samą kadencję. Socjalista Timmermans wciąż prowadził akcje przeciw Polsce. W Niemczech mianuje się na wiceprezesa TK polityka. To wyraz daleko idącej arogancji i nieliczenia się ze jakimikolwiek standardami

– ocenił, dodając, że "chcemy Unię zreformować".

Politykom PO nie podoba się fakt, że prezes PiS spotka się z Salvinim, który kilka razy pochlebnie wyraził się o Putinie.

Ci, którzy uprawiali politykę proputinowską mają czelność dziś zarzucać komuś, że ulega wpływom rosyjskim. To ludzie bezczelni, bazujący na krótkiej pamięci Polaków

- stwierdził wiceprzewodniczący PE.

Można krytykować przyjazd wicepremiera Włoch do Polski, jakby ktoś miał monopol na rozmowy polityków europejskich. Coraz wyraźniej widać ten ukryty totalitaryzm. Powinniśmy pełnić aktywną rolę. Wyciągamy rękę do wszystkich, nawet z centrum, którzy widzą, że źle się dzieje. Nie chcemy federalistów, nie chcemy "superpaństwa". Wszyscy członkowie, mali czy duzi, winni być traktowani tak samo 

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

British Airways. Szykuje się strajk pilotów

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Piloci British Airways zamierzają strajkować przez trzy dni we wrześniu - 9., 10. i 27. dnia miesiąca. Poinformował o tym związek zawodowy pilotów brytyjskich linii lotniczych. W zeszłym miesiącu zdecydowana większość pilotów British Airways opowiedziała się za akcją strajkową w sporze płacowym.

Związek napisał w wydanym w piątek oświadczeniu, że powiadomił British Airways, iż wezwie swych członków do strajku we wrześniu. Podkreślono, że oferta płacowa złożona przez British Airways nie zostanie zaaprobowana przez większość pilotów.

Linie British Airways uznały, że akcja strajkowa jest nieuzasadniona, twierdząc, że ich oferta płacowa jest godziwa, i ostrzegając, że strajki naraziłyby na kłopoty dziesiątki tysięcy pasażerów.

Poinformowano, że wprowadzane są zmiany do rozkładu lotów.

"Uczynimy wszystko, co w naszej mocy, by umożliwić podróże tak wielu ludziom, jak to będzie możliwe"

- napisano w oświadczeniu, zastrzegając jednak, że "jest prawdopodobne, iż wielu pasażerów nie będzie się mogło udać w podróż".

Zapewniono, że pasażerom, których loty zostaną odwołane, oferowany będzie zwrot pieniędzy za bilety bądź zmiana rezerwacji. Rozważany jest też leasing samolotów i załóg innych linii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl