Unia Europejska zostanie zreformowana? „Nie możemy sobie pozwolić na kolejną, taką samą kadencję”

/ FLICKR/Andrew Gustar/CC BY-ND 2.0

  

Istnieje bardzo poważna szansa, pytanie jak ścisły będzie to sojusz? Równie duża jest obawa przed tym porozumieniem. Nie mamy specjalnie innego wyjścia, nie możemy sobie pozwolić na kolejną, taką samą kadencję - mówił w Telewizji Republika, odnosząc się do wizyty w Polsce wicepremiera Włoch, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Zdzisław Krasnodębski.

Wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini podczas wizyty 9 stycznia w Warszawie spotka się z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim oraz prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Pierwszy o wizycie Salviniego w Polsce poinformował w czwartek rzymski dziennik "La Repubblica". Gazeta napisała, że głównym tematem rozmów szefa MSW i lidera Ligi z Jarosławem Kaczyńskim ma być zawarcie porozumienia przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

W Telewizji Republika o to spotkanie pytany był wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, prof. Zdzisław Krasnodębski.

Istnieje bardzo poważna szansa, pytanie jak ścisły będzie to sojusz? Równie duża jest obawa przed tym porozumieniem. Nie mamy specjalnie innego wyjścia, nie możemy sobie pozwolić na kolejną, taką samą kadencję. Socjalista Timmermans wciąż prowadził akcje przeciw Polsce. W Niemczech mianuje się na wiceprezesa TK polityka. To wyraz daleko idącej arogancji i nieliczenia się ze jakimikolwiek standardami

– ocenił, dodając, że "chcemy Unię zreformować".

Politykom PO nie podoba się fakt, że prezes PiS spotka się z Salvinim, który kilka razy pochlebnie wyraził się o Putinie.

Ci, którzy uprawiali politykę proputinowską mają czelność dziś zarzucać komuś, że ulega wpływom rosyjskim. To ludzie bezczelni, bazujący na krótkiej pamięci Polaków

- stwierdził wiceprzewodniczący PE.

Można krytykować przyjazd wicepremiera Włoch do Polski, jakby ktoś miał monopol na rozmowy polityków europejskich. Coraz wyraźniej widać ten ukryty totalitaryzm. Powinniśmy pełnić aktywną rolę. Wyciągamy rękę do wszystkich, nawet z centrum, którzy widzą, że źle się dzieje. Nie chcemy federalistów, nie chcemy "superpaństwa". Wszyscy członkowie, mali czy duzi, winni być traktowani tak samo 

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ekipy ratunkowe poszukują ocalałych z tajfunu

Zdjęcie ilustracyjne Nagano / twitter.com/koris84192501

  

Ekipy ratowników przeszukują dziś w Nagano w środkowej Japonii błotnistą, wysoką do pasa wodę w nadziei na odnalezienie zaginionych osób w następstwie przejścia w sobotę przez ten kraj jednego z najgroźniejszych tajfunów od ponad 60 lat.

W Nagano rzeka Chikuma zalała całe połacie ziemi, w tym głównie dzielnice mieszkalne; woda sięga do drugiego piętra. Na miejscu jest ponad 110 tys. ratowników, w tym 31 tys. żołnierzy samoobrony. Synoptycy przewidują jednak dalsze opady w ciągu dnia.

Według najnowszego bilansu w wyniku tajfunu Hagibis śmierć poniosło 35 osób, ok. 20 osób zaginęło, a 186 zostało rannych.

Pod wodą znalazły się ogromne obszary miast w środkowej i wschodniej Japonii - poinformował japoński nadawca publiczny NHK. Deszcz ma powrócić w tych regionach, gdzie gleba i tak już jest poluzowana w wyniku przejścia tajfunu, budząc obawy przed dalszymi powodziami i lawinami błotnymi.

Tajfun Hagibis uderzył w sobotę w główną japońską wyspę Honsiu, a następnie w niedzielę rano skierował się w stronę morza.

Ministerstwo gospodarki, handlu i przemysłu poinformowało, że w poniedziałek ponad 92 tysiące gospodarstw domowych pozostawało bez prądu, przy czym jeszcze w południe w niedzielę elektryczności pozbawionych było 262 tys. gospodarstw. Około 120 tys. ludzi nie ma dostępu do wody bieżącej.

Hagibis sparaliżował także transport w regionie metropolitalnym Tokio, ale większość połączeń kolejowych i lotniczych została w poniedziałek przywrócona.

Media podkreślają, że Hagibis to najsilniejszy tajfun od 1958 r., jaki nawiedził Japonię; wówczas wskutek przejścia potężnego tajfunu Ida zginęło ponad 1000 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl