Sąd zdecydował. Organizator escape roomu w Koszalinie tymczasowo aresztowany

Zakończyło się właśnie rozpoczęte o godzinie 12. posiedzenie aresztowe w Sądzie Rejonowym w Koszalinie. Sąd zdecydował, o 3-miesięcznym areszcie dla Miłosza S., organizatora escape roomu w Koszalinie, w pożarze którego zginęło pięć nastolatek.

Sąd w Koszalinie
TVP Info/print screen

W niedzielę wieczorem Prokuratura Okręgowa w Koszalinie złożyła do Sądu Rejonowego w Koszalinie wniosek o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu wobec podejrzanego Miłosza S.

28-latkowi prokuratura postawiła zarzut umyślnego stworzenia niebezpieczeństwa wybuchu pożaru w escape roomie i nieumyślnego doprowadzenia do śmierci osób, które zginęły w pożarze. Czyn zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

"Nasz klient jest zrozpaczony tym, co się stało. Do zarzutu nie przyznaje się. Nie złożył wyjaśnień z uwagi na to, że nie jest w stanie psychicznie znieść tego ciężaru, który na niego spadł"

– poinformowali po wyjściu z budynku prokuratury obrońcy Miłosza S. Wiesław Breliński i Wojciech Janus.

Miłosz S. jest wnukiem osoby, która zarejestrowała działalność gospodarczą i prowadziła escape room w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 88, w którym w piątek wybuchł pożar i w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zginęło pięć 15-latek.

"Podejrzany był osobą faktycznie wykonującą czynności w ramach działalności gospodarczej, którą zgłosiła do ewidencji jego najbliższa krewna i był osobą, która przygotowywała wyposażenie pomieszczeń w tych różnego rodzaju pokojach zagadek. Nie zwrócił on uwagi na to, że nie ma tam właściwego ogrzewania tych obiektów, i że nie ma tam przede wszystkim dróg ewakuacyjnych, które w razie jakiegoś niebezpieczeństwa pozwalałaby uczestnikom opuszczać pomieszczenie rozrywki"
– powiedział rzecznik Prokuratury Rejonowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski

Sąd zdecydował dziś o  3 - miesięcznym areszcie dla organizatora escape roomu z Koszalina.

"Sąd Rejonowy w Koszalinie postanowił uwzględnić wniosek prokuratury i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy, wliczając w to termin jego zatrzymania"

- powiedział dziś Gąsiorowski.

Rzecznik dodał, że wniosek prokuratora opierał się na kilku przesłankach, które zdaniem prokuratury nakazywały zastosować areszt tymczasowy i większość z tych przesłanek sąd przyjął.

W piątek w efekcie pożaru, który miał miejsce w escape roomie w Koszalinie (Zachodniopomorskie) zginęło 5 młodych osób. Po tej tragedii minister spraw wewnętrznych i administracji oraz komendant główny PSP wydali służbom polecenie przeprowadzenia w pilnym trybie kontroli w tego typu obiektach.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Koszalin #Escape Room #areszt #Miłosz S. #pożar #nastolatki #śmierć

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo