Jaśkowiak został aktorem? W poznańskim teatrze zagrał... samego siebie

Jacek Jaśkowiak / poznan.pl

  

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nie stroni od rozrywki. W kościele na mszy świętej z okazji 100-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego próżno było go szukać, ale znaleźć go można tam, gdzie można się trochę zabawić. Tym razem trafił do teatru. I to w roli aktora! Jaśkowiak zagrał... samego siebie.

„Gracze” to sztuka, która na afiszu Teatru Nowego pojawiła się już 5 lat temu. Przedstawienie powstało w ramach „Jeżyce Story”- to cykl dokumentalnych spektakli, opowiadających historie postaci związanych z tą poznańską dzielnicą.

Autor sztuki postanowił zająć się również historią jeżyckiego biznesmena - Jacka Jaśkowiaka. Obecny prezydent Poznania szybko zgodził się na odtworzenie swojej postaci przez aktora. W ostatnim spektaklu z tej serii zaproszono pierwowzory postaci. Wśród nich znalazł się Jacek Jaśkowiak, który pojawił się na scenie, by zagrać... samego siebie.

Poznański radny Prawa i Sprawiedliwości Michał Grześ stwierdził, że Jaśkowiak jest wybitnym aktorem.

Przez ostatnie cztery lata będąc kiepskim prezydentem tak dobrze zagrał, że go większość poznaniaków wybrała na następną kadencję sądząc, że jest wybitnym prezydentem

- powiedział radny cytowany przez epoznan.pl.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: epoznan.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...


Wojsko wspomaga walkę z epidemią koronawirusa

/ Twitter/@mblaszczak

  

8557 żołnierzy i pracowników wojska będzie zaangażowanych w niedzielę w walkę z koronawirusem - podał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. 1940 żołnierzy będzie wspierać Straż Graniczną, a 2862 - pomagać policji - zaznaczył szef MON.

Błaszczak w codziennym wpisie na Twitterze podał statystyki udziału wojska w akcji związanej z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa w Polsce. Poinformował, że w akcji wykorzystywanych będzie 1054 jednostek sprzętu wojskowego.

Wojsko współpracuje z innymi służbami mundurowymi i z Ministerstwem Zdrowia w działaniach mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa; pomaga osobom starszym i objętym kwarantanną. Utrzymuje w gotowości 14 wojskowych szpitali i pięć ośrodków medycyny prewencyjnej. Od 1 kwietnia 400 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej wspólnie z policją patroluje miejsca publiczne – przede wszystkim parki, lasy miejskie oraz skwery.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że od 4 marca, kiedy odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa, w Polsce zmarło 79 osób, przy 3627 potwierdzonych testami przypadkach zakażenia koronawirusem. Do soboty przebadano 72 tys. 901 próbek - w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 5,9 tys. testów - podał resort.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts