Jaśkowiak został aktorem? W poznańskim teatrze zagrał... samego siebie

Jacek Jaśkowiak / poznan.pl

  

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nie stroni od rozrywki. W kościele na mszy świętej z okazji 100-lecia wybuchu powstania wielkopolskiego próżno było go szukać, ale znaleźć go można tam, gdzie można się trochę zabawić. Tym razem trafił do teatru. I to w roli aktora! Jaśkowiak zagrał... samego siebie.

„Gracze” to sztuka, która na afiszu Teatru Nowego pojawiła się już 5 lat temu. Przedstawienie powstało w ramach „Jeżyce Story”- to cykl dokumentalnych spektakli, opowiadających historie postaci związanych z tą poznańską dzielnicą.

Autor sztuki postanowił zająć się również historią jeżyckiego biznesmena - Jacka Jaśkowiaka. Obecny prezydent Poznania szybko zgodził się na odtworzenie swojej postaci przez aktora. W ostatnim spektaklu z tej serii zaproszono pierwowzory postaci. Wśród nich znalazł się Jacek Jaśkowiak, który pojawił się na scenie, by zagrać... samego siebie.

Poznański radny Prawa i Sprawiedliwości Michał Grześ stwierdził, że Jaśkowiak jest wybitnym aktorem.

Przez ostatnie cztery lata będąc kiepskim prezydentem tak dobrze zagrał, że go większość poznaniaków wybrała na następną kadencję sądząc, że jest wybitnym prezydentem

- powiedział radny cytowany przez epoznan.pl.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: epoznan.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

47 mln złotych na ścieżki rowerowe

/ By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39695434

  

Do 2021 roku wokół Opola powstanie sieć dróg rowerowych z centrami przesiadkowymi. Podopolskie samorządy rozpoczęły budowę 39 km tras rowerowych wraz z infrastrukturą, dzięki której łatwiej będzie można dojechać rowerem do atrakcji turystycznych - np. jezior turawskich czy borów stobrawskich.

Liderem projektu zakładającego budowę 39 km dróg dla rowerzystów wraz z infrastrukturą jest opolski powiat ziemski. Jego partnerami są gminy powiatu i gmina Lewin Brzeski.

Chcemy skomunikować ze sobą zarówno miejscowości na terenie powiatu, jak i doprowadzić szlaki rowerowe do stolicy województwa. Z jednej strony pomoże to naszym mieszkańcom w poruszaniu się pomiędzy poszczególnymi miejscowościami, a z drugiej umożliwi mieszkańcom Opola w dotarciu rowerem do atrakcji turystycznych i miejsc wypoczynku w takich ośrodkach jak chociażby okolice jezior turawskich

 - wyjaśnia członek zarządu powiatu opolskiego Krzysztof Wysdak.

Oprócz dróg, w ramach projektu powstanie 10 parkingów i trzy centra przesiadkowe, a szlaki, z których korzystać będą rowerzyści, zostaną wyposażone w odpowiednie oświetlenie. Całkowity koszt projektu realizowanego w ramach wdrażania strategii niskoemisyjnych to 47 mln zł, z czego 39,7 mln zł stanowią dotacje unijne. Prace mają być zakończone w 2021 roku. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl