"Na Węgrzech jest lepiej". Nowa kampania rządu

Premier Węgier Viktor Orban / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Węgierski rząd rozpoczął w mediach kampanię informacyjną pod hasłem „Na Węgrzech jest lepiej”. Jej celem – jak wcześniej podawano - ma być rozpropagowanie wiedzy o dokonaniach kraju.

„Kilkaset tysięcy dzieci dostaje darmowe podręczniki i darmowe wyżywienie”

– napisano w całostronicowej reklamie zamieszczonej dziś w dzienniku „Magyar Hirlap”, na której widnieje zdjęcie dwojga młodych ludzi z dwójką dzieci.

W innym dzienniku „Magyar Idoek” pojawiła się natomiast reklama informująca:

„Trwa wzrost gospodarczy”

Na obu zamieszczono logo w barwach narodowych (czerwono-biało-zielonych) przedstawiające skierowane ku górze strzałki z napisem „Na Węgrzech jest lepiej”.

Zapowiadając pod koniec zeszłego tygodnia tę kampanię, dziennik „Magyar Idoek” napisał, że jej celem jest pokazanie najważniejszych dotychczasowych dokonań kraju.

W kampanii ma być mowa m.in. o 8-procentowym podniesieniu płacy minimalnej oraz o tym, że podwoiła się ona od 2010 r. Będzie się też podkreślać, że wzrosły świadczenia macierzyńskie i wprowadzono dodatek dla rodziców opiekujących się w domu trwale chorym dzieckiem wysokości 100 tys. ft (1340 zł). Będzie także podkreślane, że od stycznia ulga podatkowa dla rodzin z dwojgiem dzieci zwiększyła się na Węgrzech do 40 tys. forintów (ok. 534 zł) miesięcznie.

W kampanii zostanie też zaakcentowane, że wzrost gospodarczy wyniósł w 2018 r. według wstępnych danych 4,8 proc., spadło zadłużenie kraju w stosunku do PKB i utrzymuje się niski deficyt budżetowy, odpowiadający kryteriom unijnym.

Kampania ma objąć prasę drukowaną, radio, telewizję, a także reklamy na bilbordach, a na późniejszym etapie także klipy zamieszczane w internecie. Według portalu Index.hu kampania ma kosztować 1,7 mld ft (23 mln zł).

Po raz pierwszy rząd przeprowadził kampanię pod hasłem „Na Węgrzech jest lepiej” wiosną 2013 r., czyli 3 lata po odzyskaniu władzy w kraju przez koalicję konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej, która w zeszłym roku po raz trzeci z rzędu wygrała wybory parlamentarne.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl