"Na Węgrzech jest lepiej". Nowa kampania rządu

Premier Węgier Viktor Orban / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Węgierski rząd rozpoczął w mediach kampanię informacyjną pod hasłem „Na Węgrzech jest lepiej”. Jej celem – jak wcześniej podawano - ma być rozpropagowanie wiedzy o dokonaniach kraju.

„Kilkaset tysięcy dzieci dostaje darmowe podręczniki i darmowe wyżywienie”

– napisano w całostronicowej reklamie zamieszczonej dziś w dzienniku „Magyar Hirlap”, na której widnieje zdjęcie dwojga młodych ludzi z dwójką dzieci.

W innym dzienniku „Magyar Idoek” pojawiła się natomiast reklama informująca:

„Trwa wzrost gospodarczy”

Na obu zamieszczono logo w barwach narodowych (czerwono-biało-zielonych) przedstawiające skierowane ku górze strzałki z napisem „Na Węgrzech jest lepiej”.

Zapowiadając pod koniec zeszłego tygodnia tę kampanię, dziennik „Magyar Idoek” napisał, że jej celem jest pokazanie najważniejszych dotychczasowych dokonań kraju.

W kampanii ma być mowa m.in. o 8-procentowym podniesieniu płacy minimalnej oraz o tym, że podwoiła się ona od 2010 r. Będzie się też podkreślać, że wzrosły świadczenia macierzyńskie i wprowadzono dodatek dla rodziców opiekujących się w domu trwale chorym dzieckiem wysokości 100 tys. ft (1340 zł). Będzie także podkreślane, że od stycznia ulga podatkowa dla rodzin z dwojgiem dzieci zwiększyła się na Węgrzech do 40 tys. forintów (ok. 534 zł) miesięcznie.

W kampanii zostanie też zaakcentowane, że wzrost gospodarczy wyniósł w 2018 r. według wstępnych danych 4,8 proc., spadło zadłużenie kraju w stosunku do PKB i utrzymuje się niski deficyt budżetowy, odpowiadający kryteriom unijnym.

Kampania ma objąć prasę drukowaną, radio, telewizję, a także reklamy na bilbordach, a na późniejszym etapie także klipy zamieszczane w internecie. Według portalu Index.hu kampania ma kosztować 1,7 mld ft (23 mln zł).

Po raz pierwszy rząd przeprowadził kampanię pod hasłem „Na Węgrzech jest lepiej” wiosną 2013 r., czyli 3 lata po odzyskaniu władzy w kraju przez koalicję konserwatywnego Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej, która w zeszłym roku po raz trzeci z rzędu wygrała wybory parlamentarne.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zostawił telefon na miejscu włamania

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

11.08.19r., mieszkańcy Podwilka po powrocie do domu, zauważyli że ich samochód, stojący na posesji jest otwarty a obok leży pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Drzwi pojazdu były podparte kamieniem wyrwanym ze schodów, a na dachu pojazdu leżał wyłączony telefon komórkowy.

Po podwórku biegał pies, który przed wyjazdem został zamknięty w domu. Okazało się, że drzwi do budynku zostały wyłamane łomem, który został zabrany z budynku gospodarczego i leżał obok wejścia. Sprawca nie zdążył nic ukraść i prawdopodobnie został spłoszony przez mieszkańców. Zaniepokojeni właściciele o całym zdarzeniu powiadomili policję. Po przyjeździe policjanci wykonali wszelkie niezbędne czynności i zabezpieczyli ślady oraz znaleziony telefon komórkowy, który jak się później okazało należał do 31-letniego mieszkańca Podwilka.

Następnego dnia rano mężczyzna został zatrzymany. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. 31-latek nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Usłyszał zarzuty i odpowie teraz za zniszczenie mienia i włamanie, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl