Kiedy poznamy program wyborczy PiS? Padają już konkretne zapewnienia!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wiemy już, kiedy Prawo i Sprawiedliwość przedstawi propozycje programowe na wybory do Parlamentu Europejskiego i parlamentu polskiego, jakie odbędą się w 2019 roku. Z zapowiedzi Michała Dworczyka i Jacka Sasina wnioskować można, że Polacy usłyszą kolejne konkretne i ciekawe propozycje.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk ogłosił dziś, że na przełomie stycznia i lutego - jak zapowiadał premier Mateusz Morawiecki - PiS przedstawi koleje propozycje programowe w roku wyborczym 2019. Dopytywany, co pojawi się w programie, odpowiedział:

"Ten program będzie, jak zwykle, całościową propozycją dla Polaków".

Dworczyk zaznaczył, że jednym z bardzo istotnych punktów programu będzie nastawienie się i praca na rzecz wzrostu płac i poprawy sytuacji materialnej Polaków.

"To są kwestie, które interesują i dotyczą nas wszystkich. W tym obszarze jest też bardzo dużo zaniedbań - chociaż sytuacja gospodarcza jest dobra, płace poprawiają się"

- powiedział.

Jak dodał, PiS przedstawi też kolejne propozycje, które będą dynamizować rozwój gospodarczy w Polsce.

Słowa Dworczyka potwierdził szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Pytany w radiowej Jedynce, kiedy padną następne konkretne propozycje Prawa i Sprawiedliwości, Sasin powiedział, że bardzo niedługo.

"Ta zapowiedź była bardzo wyraźna, była mowa o przełomie stycznia i lutego. Myślę, że to będzie początek lutego"

- zapowiedział. Dodał, że należy się spodziewać już bardziej skonkretyzowanych propozycji, które PiS będzie chciał realizować po nadchodzących wyborach parlamentarnych.

"My mamy jeszcze pewne obszary spraw zapowiedzianych przez pana premiera Mateusza Morawieckiego w roku ubiegłym, również w czasie kampanii samorządowej, chcemy te wszystkie sprawy zamknąć do najbliższych wyborów. Chociażby w najbliższym czasie będziemy przyjmować ustawę o tzw. emeryturach matczynych"

- wskazał. Jak dodał, propozycja na okres powyborczy ma dążyć do bardzo wyraźnego podniesienia poziomu życia Polaków.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja; Polacy wybiorą w nich 52 eurodeputowanych. Z kolei na jesieni odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spółka Google zawiesza współpracę z Huawei

/ Brücke-Osteuropa [Public domain]

  

Przedstawiciele Alphabet Inc. - konglomeratu i holdingu powołanego do życia przez spółkę Google, która też wchodzi w jego skład, potwierdzili w niedzielę w rozmowie z agencją Reutera, że współpraca z chińskim koncernem Huawei została w dużej części zakończona.

Informację o zerwaniu współpracy podała wcześniej w niedzielę na swym portalu należąca do Vox Media sieć "The Verge", specjalizująca się w informacjach na temat nowinek technologicznych i działalności mediów, prezentująca także najnowsze produkty i rozwiązania wprowadzane przez spółki technologiczne.

Jak podkreśla Reuters, decyzja konglomeratu Alphabet Inc. jest związana z wcześniejszą, środową decyzją departamentu handlu USA o wpisaniu Huawei Technologies i 70-ciu związanych z nim firm na tzw. czarną listę podmiotów, które muszą uzyskiwać zgodę rządu w Waszyngtonie na to, by kupować amerykańskie komponenty i technologię.

Dodatkowo, prezydent USA Donald Trump podpisał 15 maja rozporządzenie zakazujące amerykańskim firmom używania sprzętu telekomunikacyjnego wyprodukowanego przez podmioty, uznane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA.

Decyzja o zerwaniu przez Alphabet Inc. współpracy z Huawei w praktyce będzie oznaczać, że chiński koncern traci niemal natychmiast dostęp do Google'owskich aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego Android. Następna generacja chińskich smartfonów niejako automatycznie nie będzie mieć dostępu do popularnych aplikacji i usług oferowanych przez Google Play Store, jak Gmail czy Youtube.

Huawei zachowa jedynie dostęp do publicznej wersji systemu operacyjnego Android dla urządzeń mobilnych – AOSP (Android Open Source Project), ale nie będzie mieć uprawnień dających dostęp do prawnie zastrzeżonego, własnościowego oprogramowania zamkniętego.

Agencja Reutera przypomina w komentarzu, że w piątek pojawiły się informacje, iż departament handlu USA może okresowo złagodzić restrykcje nałożone na chiński koncern Huawei, by umożliwić amerykańskim firmom współpracującym z chińskim koncernem w sferze rozwiązań oraz infrastruktury "przestawienie się" i "funkcjonowanie bez zakłóceń".

Po piątkowym oświadczeniu rzecznika departamentu handlu, "nie było jasne, w jakim zakresie restrykcje departamentu handlu mogłyby dotknąć dostępu do oprogramowania koniecznego dla funkcjonowania systemu operacyjnego Android, czyli systemu z jądrem Linux dla urządzeń mobilnych" - pisze Reuters.

Na obecnym etapie - zaznacza agencja - trudno oszacować szkody, jakie przyniesie Huawei decyzja departamentu handlu o objęciu chińskiej firmy restrykcjami. Spółka jest w trakcie definiowania potencjalnych strat i utraconych korzyści; dopiero po sporządzeniu bilansu obraz będzie w miarę kompletny.

Specjaliści od telekomunikacji mobilnej twierdzą jednak, że bez logistycznego wsparcia firm amerykańskich w tym - spółek wchodzących w skład konglomeratu Alphabet Inc., funkcjonowanie Huawei na rynkach światowych raczej nie będzie możliwe.

Google ocenia, że na całym świecie w użyciu jest ok. 2,5 mld aktywnych urządzeń korzystających z systemu Android takich jak telefony komórkowe, smartfony, tablety czy notebooki - zaznacza w komentarzu agencja Reutera.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl