Kiedy poznamy program wyborczy PiS? Padają już konkretne zapewnienia!

Zdjęcie ilustracyjne / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wiemy już, kiedy Prawo i Sprawiedliwość przedstawi propozycje programowe na wybory do Parlamentu Europejskiego i parlamentu polskiego, jakie odbędą się w 2019 roku. Z zapowiedzi Michała Dworczyka i Jacka Sasina wnioskować można, że Polacy usłyszą kolejne konkretne i ciekawe propozycje.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk ogłosił dziś, że na przełomie stycznia i lutego - jak zapowiadał premier Mateusz Morawiecki - PiS przedstawi koleje propozycje programowe w roku wyborczym 2019. Dopytywany, co pojawi się w programie, odpowiedział:

"Ten program będzie, jak zwykle, całościową propozycją dla Polaków".

Dworczyk zaznaczył, że jednym z bardzo istotnych punktów programu będzie nastawienie się i praca na rzecz wzrostu płac i poprawy sytuacji materialnej Polaków.

"To są kwestie, które interesują i dotyczą nas wszystkich. W tym obszarze jest też bardzo dużo zaniedbań - chociaż sytuacja gospodarcza jest dobra, płace poprawiają się"

- powiedział.

Jak dodał, PiS przedstawi też kolejne propozycje, które będą dynamizować rozwój gospodarczy w Polsce.

Słowa Dworczyka potwierdził szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Pytany w radiowej Jedynce, kiedy padną następne konkretne propozycje Prawa i Sprawiedliwości, Sasin powiedział, że bardzo niedługo.

"Ta zapowiedź była bardzo wyraźna, była mowa o przełomie stycznia i lutego. Myślę, że to będzie początek lutego"

- zapowiedział. Dodał, że należy się spodziewać już bardziej skonkretyzowanych propozycji, które PiS będzie chciał realizować po nadchodzących wyborach parlamentarnych.

"My mamy jeszcze pewne obszary spraw zapowiedzianych przez pana premiera Mateusza Morawieckiego w roku ubiegłym, również w czasie kampanii samorządowej, chcemy te wszystkie sprawy zamknąć do najbliższych wyborów. Chociażby w najbliższym czasie będziemy przyjmować ustawę o tzw. emeryturach matczynych"

- wskazał. Jak dodał, propozycja na okres powyborczy ma dążyć do bardzo wyraźnego podniesienia poziomu życia Polaków.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja; Polacy wybiorą w nich 52 eurodeputowanych. Z kolei na jesieni odbędą się wybory do Sejmu i Senatu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Znany sklep internetowy pod lupą Komisji Europejskiej. Chodzi o wykorzystanie poufnych danych

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/PhotoMIX-Company

  

Komisja Europejska poinformowała dzisiaj o wszczęciu formalnego dochodzenia antymonopolowego, by ocenić, czy wykorzystanie przez Amazon poufnych danych od niezależnych sprzedawców detalicznych handlujących na tej platformie narusza reguły konkurencji UE.

- Europejscy konsumenci coraz częściej robią zakupy online. Handel elektroniczny zwiększył konkurencję detaliczną i przyniósł większy wybór oraz lepsze ceny. Musimy zapewnić, by duże platformy internetowe nie eliminowały tych korzyści przez antykonkurencyjne działania. Dlatego postanowiłam bardzo dokładnie przyjrzeć się działaniom Amazona i jego podwójnej roli jako platformy sprzedażowej oraz sprzedawcy detalicznego i ocenić zgodność jego praktyk z zasadami UE

- oświadczyła unijna komisarz ds. konkurencji Margrethe Vestager.

Amazon sprzedaje produkty na swojej stronie internetowej jako sprzedawca detaliczny, ale jest też platformą tworzącą rynek, na którym niezależni sprzedawcy mogą sprzedawać produkty bezpośrednio konsumentom.

KE podkreśliła, że udostępniając rynek sprzedawcom, Amazon cały czas gromadzi dane o aktywności firm na platformie. Ze wstępnych ustaleń KE wynika, że Amazon korzysta z wrażliwych informacji na temat sprzedawców na swoim rynku, ich produktów i transakcji na stronie internetowej. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl