Chciałaby i się boi. Polityczny „taniec godowy” Katarzyny Lubnauer

Katarzyna Lubnauer / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Po niedawnym "wrogim przejęciu" przez Platformę ośmiu posłów Nowoczesnej Katarzyna Lunauer próbuje odzyskać pozycję negocjacyjną w gronie totalnej opozycji. Aby zapobiec likwidacji klubu parlamentarnego swojej partii wzięła nawet w "leasing" posła Polskiego Stronnictwa Ludowego – Unii Europejskich Demokratów Jacka Protasiewicza. Polityczne deklaracje szefowej Nowoczesnej są ostatnio, delikatnie mówiąc, niespójne. A to straszy i pohukuje na Grzegorza Schetynę, to znów próbuje łagodzić napięcia. Dzisiaj oświadczyła, że rozważa model koalicji bez udziału Platformy, przyznając jednocześnie, że za optymalną uważa koalicję z... PO

Lubnauer pytana w rozmowie, czy nie czuje goryczy wobec Platformy, po tym jak część byłych polityków Nowoczesnej przeszło do klubu PO-Koalicja Obywatelska, odparła, że "to nie jest zabawa, w której można się obrażać, mieć w sobie złość czy gorycz".

"Ja ich nie mam. Musimy czuć odpowiedzialność za państwo, a tu nie ma miejsca na emocje. Zwłaszcza te złe"

- powiedziała.

Według liderki Nowoczesnej najlepszą koalicją byłaby ta "bardzo szeroka, składająca się z Nowoczesnej, PSL-UED, PO i SLD".

"Taką koalicję trzeba budować" - dodała. Zapytana, czy wyobraża sobie koalicję bez Platformy, zaznaczyła, że "każdy model koalicji - także ten bez PO - trzeba rozważyć".

"Ale niewątpliwie najlepsza, optymalna byłaby koalicja jak najszersza, czyli z udziałem wymienionych przeze mnie czterech ugrupowań, w której odnajdą się wyborcy o różnych wrażliwościach"

- zaznaczyła Lubnauer.

Jej zdaniem Platforma jest obecnie najsilniejsza w opozycji i to na niej spoczywa największa odpowiedzialność

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Utrudnienia na lotnisku w Rzymie. Powodem pożar

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Kilkadziesiąt odlotów i przylotów przeniesiono dziś rano z zamkniętego rzymskiego lotniska Ciampino na Fiumicino. Port lotniczy został zamknięty po niegroźnym pożarze w magazynie. Personel naziemny pomaga pasażerom, przede wszystkim w transporcie.

Te poważne utrudnienia na drugim co do wielkości stołecznym lotnisku, z którego korzystają głównie tanie linie, rozpoczęły się wczoraj, gdy w terminalu pojawił się dym. Doszło tam do niegroźnego pożaru śmieci w magazynie. Choć niewielki pożar został szybko ugaszony, problemy nie minęły, co jest rezultatem konieczności przestrzegania procedur w przypadku pojawienia się dymu.

Dyrekcja lotniska ogłosiła wczoraj wieczorem, że wszystkie dzisiejsze odloty i przyloty przeniesiono na Fiumicino.

Powodem zamknięcia portu lotniczego jest brak zgody Urzędu Lotnictwa Cywilnego i władz sanitarnych na ponowne jego uruchomienie i to, jak podkreślił zarząd, mimo że przeprowadzone badania jakości powietrza nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

Dodatkowe grupy obsługi naziemnej pomagają pasażerom, którzy mieli odlecieć z Ciampino zarówno tam, jak i na Fiumicino. Dyrekcja obu lotnisk zwiększyła liczbę punktów informacyjnych i pomocy podróżnym.

Między obu lotniskami kursują autobusy. Dyrekcja rzymskich lotnisk zaapelowała do pasażerów, by skontaktowali się z liniami lotniczymi, by uzyskać informacje na temat swoich lotów. Nie wiadomo, kiedy przywrócone zostaną loty na Ciampino.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl