Chciałaby i się boi. Polityczny „taniec godowy” Katarzyny Lubnauer

Katarzyna Lubnauer / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Po niedawnym "wrogim przejęciu" przez Platformę ośmiu posłów Nowoczesnej Katarzyna Lunauer próbuje odzyskać pozycję negocjacyjną w gronie totalnej opozycji. Aby zapobiec likwidacji klubu parlamentarnego swojej partii wzięła nawet w "leasing" posła Polskiego Stronnictwa Ludowego – Unii Europejskich Demokratów Jacka Protasiewicza. Polityczne deklaracje szefowej Nowoczesnej są ostatnio, delikatnie mówiąc, niespójne. A to straszy i pohukuje na Grzegorza Schetynę, to znów próbuje łagodzić napięcia. Dzisiaj oświadczyła, że rozważa model koalicji bez udziału Platformy, przyznając jednocześnie, że za optymalną uważa koalicję z... PO

Lubnauer pytana w rozmowie, czy nie czuje goryczy wobec Platformy, po tym jak część byłych polityków Nowoczesnej przeszło do klubu PO-Koalicja Obywatelska, odparła, że "to nie jest zabawa, w której można się obrażać, mieć w sobie złość czy gorycz".

"Ja ich nie mam. Musimy czuć odpowiedzialność za państwo, a tu nie ma miejsca na emocje. Zwłaszcza te złe"

- powiedziała.

Według liderki Nowoczesnej najlepszą koalicją byłaby ta "bardzo szeroka, składająca się z Nowoczesnej, PSL-UED, PO i SLD".

"Taką koalicję trzeba budować" - dodała. Zapytana, czy wyobraża sobie koalicję bez Platformy, zaznaczyła, że "każdy model koalicji - także ten bez PO - trzeba rozważyć".

"Ale niewątpliwie najlepsza, optymalna byłaby koalicja jak najszersza, czyli z udziałem wymienionych przeze mnie czterech ugrupowań, w której odnajdą się wyborcy o różnych wrażliwościach"

- zaznaczyła Lubnauer.

Jej zdaniem Platforma jest obecnie najsilniejsza w opozycji i to na niej spoczywa największa odpowiedzialność

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tusk grozi Trumpowi

Zdjęcie ilustracyjne/Donald Tusk / By European People's Party - https://www.flickr.com/photos/eppofficial/4401484200/, Attribution, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11994540

  

Jeśli USA podniosłą cła na wina z Francji, jak groził amerykański prezydent Donald Trump, Unia Europejska odpowie analogicznie - powiedział przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk przed dzisiejszym szczytem G7 we francuskim Biarritz.

"Jeśli USA nałożą cła, wówczas Unia Europejska odpowie analogicznie" - powiedział na konferencji prasowej Tusk i zapewnił, że Francja może liczyć na unijną lojalność w kwestii jednego ze swoich najcenniejszych produktów eksportowych.

Dodał jednak, że "ostatnią rzeczą, jakiej (UE) potrzebuje" jest konflikt z jej "najlepszych sojusznikiem, Stanami Zjednoczonymi".

Przed wylotem na szczyt w piątek prezydent Trump zagroził, że jego kraj może nałożyć dodatkowe cła na pochodzące z Francji wina. Ma to być odpowiedzią na propozycję wprowadzenia we Francji podatku cyfrowego na amerykańskie firmy technologiczne, tzw. podatku GAFA (skrót od Google, Amazon, Facebook, Apple).

"Jeśli (Francuzi) to zrobią" - powiedział Trump w Białym Domu - Amerykanie "nałożą takie cła na ich wina, jak nigdy wcześniej".

[polecam:https://niezalezna.pl/284914-chiny-i-francja-na-celowniku-trumpa-amerykanie-naloza-takie-cla-jak-nigdy-wczesniej]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl