Aktywność zawodowa i 500+

  

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że program Rodzina 500+ pozytywnie wpłynął na aktywność zawodową Polek i Polaków. W większym stopniu dotyczy to kobiet. Skąd bierze się to zjawisko?

Program 500+ umożliwił rodzicom choćby zapewnienie płatnej opieki nad dziećmi, a zatem zwiększyło możliwości poszukiwania przez nich pracy. I tak oto bierze w łeb kolejny mit, po który chętnie sięga opozycja, że 500+ „rozwydrzy i rozleniwi” polskie społeczeństwo. A przy okazji widzimy, że lumpenliberalna ideologia niewiele ma wspólnego ze znajomością realnych mechanizmów społeczno-gospodarczych. Fakty są takie, że dobra polityka społeczna pozytywnie wpływa na aktywność i mobilność zawodową. W 2019 r. PiS powinien zdecydowanie postawić na przypomnienie społeczeństwu szerokich pożytków z 500+.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts