Tak miało być. Terapia przez anegdoty

/ BeaAmaya

  

Anegdoty ukazując śmieszne zdarzenia, wskazują jednocześnie różną, nieraz zaskakującą ich interpretację. W przedstawionej sytuacji wydźwięk jest humorystyczny, lecz w codziennym życiu częstym problemem w relacjach jest zupełne odmienne rozumienie faktów, sytuacji, zdarzeń.

To właśnie w interpretacji często tkwi klucz do rozwiązania wielu konfliktów  stanowiących  przeszkody i bariery w związkach. Podstawą jest życzliwa, pogodna i optymistyczna  interpretacja np. zachowań bliskich. Podejrzliwość, nieufność, złośliwość niszczy relacje, wzbudzając podobne postawy jako reakcje na takie zachowanie..  

Tak miało być
Biskup z Europy poświęcał w Afryce nowy kościół. Krzesło celebransa postawiono na prowizorycznym podwyższeniu, wykonanym z obróconej do góry dnem paki, przykrytej dywanikiem.
Podczas uroczystości dno nie wytrzymało ciężaru i ekscelencja znalazł się wewnątrz skrzyni. Przez pełen ludzi kościół nie przeszedł śmiech ani nawet szmer.
Po zakończeniu obrzędu proboszcz gorąco przepraszał dostojnego gościa. Ten rzekł: – Nic mi się nie stało. Podziwiam opanowanie parafian wobec tego nieco zabawnego, drobnego nieszczęścia.
Na to ksiądz: – Bo wierni sądzili, że to należało do rytuału tej rzadko widywanej liturgii.

„Anegdoty niepoświęcone”, wybór i opracowanie ks.Jan Kracik, Kraków 2012 s.77.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Coraz więcej zatrzymanych za mowę nienawiści. Wśród nich popularny patostreamer i jego matka

zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

Toruńska policja zatrzymała wczoraj 26-latka i jego 46-letnią matkę, którzy po ataku nożownika na śp. Pawła Adamowicza chwalili ten czyn podczas transmisji internetowej. Jak podaje portal ototorun.pl, chodzi o patostreamera znanego jako DanielMagical i jego matkę.

Dzisiaj oboje zatrzymani usłyszeli zarzut, że w dniu 13.01.2019 w trakcie nagrania w sieci internetowej publicznie pochwalały popełnienie przestępstwa wyrażając dla niego aprobatę 

- powiedziała Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Według nieoficjalnych informacji, zatrzymani mieli pochwalać atak na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Akcję przeprowadzili policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczości i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zabezpieczono sprzęt komputerowy, który znajdował się w mieszkaniu zatrzymanych.

Zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Nie jest to pierwsze zatrzymanie w związku z tzw. mową nienawiści w sieci. Policja zatrzymała też osoby, które poprzez wpisy na portalach społecznościowych nawoływali  m.in. do zabicia prezydentów Szczecina, Wrocławia i Poznania.[polecam:https://niezalezna.pl/254703-nawolywal-do-zabicia-prezydenta-szczecina]

Zatrzymano też 72-letniego mężczyznę, który zadzwonił do Warszawskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział: „zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". [polecam:https://niezalezna.pl/254407-zginal-adamowicz-jutro-moze-zginac-andrzej-duda-realna-grozba-czy-skrajna-glupota]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ototorun.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl