NOWE, szokujące fakty w sprawie pożaru w Koszalinie! "Ofiarami są piętnastoletnie dziewczynki"

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Ofiarami pożaru w Koszalinie są piętnastoletnie dziewczynki, które uczestniczyły w urodzinach jednej z nich. Ich rodzinom została już zapewniona pomoc psychologiczna - powiedział dzisiaj szef MSWiA Joachim Brudziński. W pożarze zginęło pięć osób, jedna jest ciężko ranna.

Pożar wybuchł dzisiaj po godzinie 17.00 w budynku mieszkalnym w Koszalinie, w tzw. escape roomie. Na miejscu jest straż pożarna i policja.

- Ofiarami tej tragedii są dzieci, piętnastoletnie dziewczynki, które uczestniczyły w imprezie urodzinowej jednej z nich. Dowiedziałem się o tym od wojewody zachodniopomorskiego, który jest już na miejscu, którego tam natychmiast wysłałem

 - powiedział Brudziński w rozmowie z TVN24. Zapewnił, że w drodze na miejsce zdarzenia jest też komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. Leszek Suski, a na miejscu jest także zachodniopomorski wicekurator oświaty. 

- W poniedziałek pani kurator odbędzie spotkania w szkołach, do których uczęszczały te dziewczęta

 - dodał Brudziński.

Brudziński przekazał ponadto, że rodzinom ofiar zapewniono już pomoc psychologiczną.

- Są na miejscu psychologowie policyjni, PSP, zaangażowane jest też miasto. Prezydent (Piotr) Jedliński również zaoferował rodzinom pomoc psychologiczną

 - mówił.

Szef MSWiA podkreślił, że dla takich miejsc jak escape roomy z chwilą rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej nie jest konieczna zgoda Państwowej Straży Pożarnej.

- W tej chwili strażacy powiatowi, strażacy w komendach wojewódzkich lokalizują tego typu pomieszczenia przez internet. I właściciele tego typu miejsc muszą liczyć się z kontrolą PSP

 - powiedział Brudziński.

- Olbrzymia tragedia, źle, że do niej doszło, należy podjąć wszelkie działania w tym kierunku, aby kolejne tego typu wydarzenia nie miały miejsca

 - podkreślił szef MSWiA.

O tym, że szef MSWiA polecił komendantowi głównemu PSP wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich escape roomach w kraju, poinformowano na Twitterze ministra. Brudziński przekazał także wyrazy współczucia rodzinom ofiar pożaru w koszalińskim escape roomie.

Od jutra strażacy rozpoczną przeprowadzanie kontroli w "escape roomach

 – poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego PSP st. bryg. Paweł Frątczak. Do czasu wyjaśnienia przyczyn tragedii w Koszalinie strażacy zalecają wstrzymanie się od korzystania z takich obiektów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skazani za przemyt ludzi

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Wyroki od dwóch i pół do 11 lat więzienia orzekł sąd w węgierskim mieście Zalaegerszeg dla 10 mężczyzn, którzy działając w międzynarodowej organizacji przestępczej, przemycali ludzi do Unii Europejskiej.

Skazani – obywatele Afganistanu, Pakistanu, Indii, Albanii, Czech i Rumunii – od lata 2016 r. organizowali przerzut migrantów przybywających z krajów bałkańskich na Węgry, a następnie do Europy Zachodniej. Rekrutowali też kierowców i zdobywali samochody osobowe i ciężarowe.

67 razy przerzucili migrantów za pieniądze w grupach po 10-30 osób. Przeprowadzali ich piechotą przez granicę z Serbią na Węgry, po czym małymi samochodami ciężarowymi przewozili do innych krajów Unii Europejskiej.

Główny oskarżony został skazany na 11 lat więzienia, trzech mężczyzn na sześć i pół roku, jeden na cztery i pół roku, jeden na trzy i pół roku, a pozostali na kary od półtora roku do trzech lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl