W związku z tragedią w Koszalinie pragnę przekazać wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru. Poleciłem komendantowi głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju 

– napisał szef MSWiA.

Minister w kolejnym wpisie dodał, że rodziny ofiar tragedii w Koszalinie mogą liczyć na pełne wsparcie służb podległych MSWiA i administracji państwa. 

Po godzinie 17.00 w pożarze, który wybuchł w budynku mieszkalnym, w pomieszczeniu typu "escape room" zginęło pięć osób. Jedna jest ciężko poparzona. 

O ofiarach śmiertelnym poinformował rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak. Według jego informacji nie żyje pięć kobiet, a jeden mężczyzna jest ciężko poparzony. Policja potwierdziła, że ofiary śmiertelne to młode kobiety. Nieoficjalnie przyczyną ich śmierci było zaczadzenie.

Na miejsce tragedii jedzie zachodniopomorski wicekurator oświaty.


Escape room to rodzaj zabawy polegającej na jak najszybszym wydostaniu się z zamkniętego pokoju poprzez rozwiązywanie zagadek oraz wykonywanie określonych zadań. W ostatnich latach jest to w Polsce coraz popularniejsza forma rozrywki.