Pożar w budynku przy Piłsudskiego wybuchł około godziny 17.00, obecnie na miejscu pracują cztery zastępy straży pożarnej.

Jak podaje rmf24.pl oraz radioszczecin.pl, w pożarze zginęło 5 kobiet, a jeden mężczyzna - z ciężkimi poparzeniami - został przewieziony do szpitala. Jak informuje na swojej stronie facebookowej serwis koszalininfo.pl, cztery spośród ofiar śmiertelnych to osoby nieletnie. 

Według portalu strazacki.pl, po godzinie 18.00 strażacy zakończyli akcję gaśniczą, a rozpoczęto oddymianie pomieszczeń. Na miejscu pracują służby, zajmujące się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia.

Na chwilę obecną wiadomo, że pożar wybuchł na parterze budynku.

- W momencie dojazdu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów PSP, strażacy zastali rozwinięty pożar i ogień wydostający się przez okna

- informuje portal strazacki.pl.

Śmierć pięciu młodych w pożarze potwierdziła policja.

- Na tę chwilę ustalamy i weryfikujemy tożsamość ofiar

– poinformowała rzecznik koszalińskiej policji Monika Kosiec.

- Musimy ustalić, jak doszło do zaprószenia ognia i dlaczego te osoby nie wyszły z pomieszczenia

– dodała Kosiec.

Uczestnicy zabawy w escape room byli prawdopodobnie na urodzinach. Nieoficjalnie - przyczyną ich śmierci było zaczadzenie.

Jak poinformowała rzecznik policji, trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Przesłuchiwani są świadkowie. W tym charakterze przesłuchana zostanie też właścicielka "escape room".

Escape room to rodzaj zabawy polegającej na jak najszybszym wydostaniu się z zamkniętego pokoju poprzez rozwiązywanie zagadek oraz wykonywanie określonych zadań. W ostatnich latach jest to w Polsce coraz popularniejsza forma rozrywki.