Kłopoty "totalnej opozycji". PO, PSL i Nowoczesną godzić może... Adam Struzik!

Adam Struzik / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"Totalna opozycja" potrzebuje poważnych mediacji, by zjednoczyć się na kolejne wybory. Konflikty i nieporozumienia narastają, aż w końcu do akcji wkroczyć musi... Adam Struzik. Wiceszef PSL ma zamiar wyjść z politycznego cienia i liczy na rozmowy, choć sam nie zamierza kandydować. Problemem są wyraźne różnice zdań, nawet w podstawowych sprawach.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik jest bojowo nastawiony do zbliżającej się kampanii przed wyborami do Europarlamentu. Zdradził, dla jakich partii widzi miejsce w "szerokiej koalicji".

„Liczę, że te rozmowy rozpoczną się naprawdę jeszcze w styczniu i uda nam się wypracować taką formułę w ramach twardego rdzenia tej koalicji, gdzie widzimy miejsce – mówię o partiach politycznych – dla PO, PSL i dla Nowoczesnej”

- podkreślił.

W kontekście rozmów na temat powołania takiej koalicji Struzik zastrzegł, iż istnieje pewien problem, który może nie jest istotnym. Ale, dodał, zarówno PO, jak i PSL są w Parlamencie Europejskim i Komitecie Regionów członkami frakcji Europejskiej Partii Ludowej - EPP.

"Natomiast Nowoczesna, chociaż nie ma reprezentacji w instytucjach europejskich, zgłosiła akces do frakcji liberalnej - ALDE”

- zauważył marszałek Mazowsza.

Dopytywany, czy planuje start w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego, wiceszef PSL odparł, że obecnie nie planuje startu, gdyż... nie ma akceptacji żony dla tego pomysłu. Okazuje się więc, że Struzik może wystąpić w roli mediatora coraz bardziej skłóconej opozycji.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja tego roku - Polacy wybiorą w nich 52 eurodeputowanych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Skandal w berlińskiej policji

/ Kdogan; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Przed rokiem anonimowy autor, przedstawiający się na łamach niemieckiego „Tagesspiegel” jako długoletni pracownik Urzędu Kryminalnego w Berlinie ujawnił, że do berlińskiej policji przyjmowani są członkowie arabskich klanów przestępczych. Jak się okazuje od tego czasu niewiele się zmieniło na lepsze. Właśnie wybuchł nowy skandal, bo okazało się, że kilku policjantów miało współpracować z arabskimi klanami.

Co najmniej sześciu berlińskich policjantów współpracuje z arabskimi klanami – twierdzi rzecznik „Stowarzyszenia Krytycznych Policjantów i Policjantek” Thomas Wueppesahl, cytowany przez portal dw.com.

W rozmowie z rozgłośnią RBB, powiedział on, że "kilku policjantów przekazuje poufne informacje klanom".

Według naszych informacji możemy przyjąć, że co najmniej sześciu, o ile nie dziesięciu kolegów utrzymuje kanały komunikacji ze środowiskiem arabskich klanów. Dla tych policjantów rodzinne relacje w klanach są ważniejsze niż państwo prawa

- powiedział Wueppesahl. [polecam:https://niezalezna.pl/255220-niemcy-maja-potezny-problem-z-arabskimi-klanami-tworza-wlasny-system-wartosci-i-porzadku]

Według niego podejrzani policjanci nie mieli dostępu do najważniejszych informacji. 

Thomas Wueppesahl uważa, że na niekorzyść obniżyły się kryteria przy naborze do pracy w policji

Wielu szkolonych obecnie policjantów przed 20 lub 30 laty w ogóle nie byłoby przyjętych do pracy w policji.
Szkoła policyjna w Berlinie w przeszłości już wielokrotnie była krytykowana ze względu na wypadające tam często zajęcia i deficyty w dyscyplinie szkolonych osób

- komentował rzecznik „Stowarzyszenia Krytycznych Policjantów i Policjantek”

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl