Szczegóły spotkania Kaczyński-Salvini

/ Telewizja Republika

  

- Spotkanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego z szefem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Włoch, wicepremierem Matteo Salvinim będzie służyło wymianie poglądów jak powinna funkcjonować Unia Europejska - powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, Jacek Sasin.

Jacek Sasin został zapytany przez dziennikarzy w Sejmie jaki jest cel spotkania Kaczyński-Salvini, odpowiedział:

Celem jest rozmowa, dyskusja, wymiana poglądów. My nie zakładamy w tej chwili na pewno tego, że to spotkanie ma przynieść jakiś określony cel, jakieś porozumienie, dojście do jakiejś wspólnej konkluzji i będzie to pierwsze spotkanie obu polityków.

Minister zaznaczył, że wielu polityków, którzy przyjeżdżają do Polski, spotyka się z prezesem PiS.

To spotkanie będzie służyło wymianie poglądów, szczególnie na to,  jak powinna funkcjonować Unia Europejska

- dodał.

Na stwierdzenie dziennikarzy, że Salvini nie lubi UE, Sasin odpowiedział: "nie wiem skąd taka ocena, że nie lubi".

Na pewno z panem Matteo Salvinim dzielą nas pewne różnice poglądów, co do tego nie ma wątpliwości, ale to nigdy nie jest tak, że politycy się w 100 procentach we wszystkim zgadzają

- stwierdził.

Podkreślił także, że PiS nie może się zaliczać do grona eurosceptyków. Przyznał także, że drugą kwestią, która dzieli PiS od Salviniego, jest stosunek do Rosji.

Podróż Salviniego do Polski, pierwsza od chwili objęcia przez niego funkcji w rządzie w czerwcu zeszłego roku, nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana w Rzymie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Turcja oskarża Kurdów. Chodzi o rozejm w Syrii

zdjęcie ilustracyjne / ErikaWittlieb; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Turcja oskarżyła siły kurdyjskie o naruszenie ogłoszonego w czwartek rozejmu na północy Syrii na mocy którego Ankara zgodziła się zawiesić na 5 dni ofensywę i ją zakończyć, jeśli Kurdowie wycofają się z tego, graniczącego z Turcją, obszaru.

„Siły tureckie przestrzegają całkowicie porozumienia wynegocjowanego w czwartek z USA. Jednak pomimo tego terroryści (tak Turcja określa siły kurdyjskie-przyp. red.) przeprowadzili łącznie 14 ataków w ciągu ostatnich 36 godzin”.
- zadeklarowało w komunikacie ministerstwo obrony Turcji.

Ministerstwo sprecyzowało, że 12 ataków przy użyciu broni ciężkiej, w tym rakiet, miało miejsce w przygranicznym syryjskiim mieście Ras al-Ajn, jeden w Tall Abjad i jeden z w regionie Tal Tamr.

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ostrzegł, że turecka ofensywa na północnym wschodzie Syrii zostanie wznowiona we wtorek wieczorem, jeśli do tego czasu siły Kurdów syryjskich nie wycofają się z regionu, gdzie Turcy chcą utworzyć „strefę bezpieczeństwa”. W planowanej „strefie bezpieczeństwa” na północnym wschodzie Syrii Turcja zamierza utworzyć 12 posterunków obserwacyjnych.

Erdogan uważa, że w „strefie bezpieczeństwa” będzie można osiedlić 2 miliony syryjskich uchodźców, jeśli do jej obszaru włączone zostaną miasta Dajr az-Zaur i Ar-Rakka. W Turcji przebywa obecnie ok. 3,6 mln Syryjczyków, którzy uciekli tam przed konfliktem zbrojnym we własnym kraju.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl