Szok! Francuski polityk nieźle odleciał! „Przestańcie się rozmnażać. Trzeba przyjąć migrantów”

Zdjęcie ilustracyjne / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Były francuski minister kompletnie odleciał! Na łamach poczytnego tygodnika stwierdził, że Europejczycy powinni... przestać się rozmnażać, by lepiej przyjąć uchodźców. Jego słowa spotkały się z ostrą krytyką.

Były francuski minister zabrał głos dla tygodnika "L'Obs" w sprawie migrantów. Według niego dla lepszego przyjęcia uchodźców kraje rozwinięte, takie jak Francja, powinny... ograniczyć rozrodczość.

Ograniczenie rozrodczości, ograniczenie liczby urodzin pozwoliłoby lepiej przyjąć migrantów, którzy stukają do naszych drzwi. Kraje rozwinięte powinny posunąć się i dać innym miejsce, ponieważ swoim stylem życia niszczą planetę. Gdyby ci bogaci przestali się rozmnażać, a zostawili to tym, którzy pukają do ich drzwi, świat byłby szczęśliwszy.

- stwierdził Yves Cochet, który ministrem we francuskim rządzie był w latach 2001-2002.

Słowa 73-letniego byłego ministra oburzyły Francuzów. "Jaki będzie kolejny krok? Oddamy im klucze do naszych domów, a sami umrzemy pod mostem?" - pyta na Twitterze Majid.

Ta wizja lewicy to zorganizowane samobójstwo cywilizacji

- dodaje francuski polityk Eric Ciotti.

Po prostu w głowie się nie mieści, że ktoś mógł to wymyślić.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Senat wybrał nowego wicemarszałka. Marek Pęk zastąpi w tej funkcji Adama Bielana

Marek Pęk / twitter.com/PolskiSenat

  

Senator Prawa i Sprawiedliwości Marek Pęk został dziś wybrany na wicemarszałka Senatu. Obsadzenie tej funkcji stało się konieczne, po tym gdy Adam Bielan zdobył w majowych wyborach mandat w Parlamencie Europejskim.

Za wyborem Pęka głosowało 58 senatorów, nikt nie był przeciw, a 14 senatorów wstrzymało się od głosu

Marek Pęk urodził się 8 sierpnia 1975 r. w Rzeszowie. W 2001 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, a w 2006 r. – studia podyplomowe w zakresie prawa Unii Europejskiej na tej samej uczelni.

W latach 2002–04 był asystentem radców prawnych zarządów spółek: Vega w Krakowie (2002 r.), Biprokom Kraków (2002–03), Biura Rozwoju Krakowa (2003–04). Od 2004 do 2009 r. pełnił funkcję asystenta prawnego posłów do Parlamentu Europejskiego. W okresie 2010–14 prowadził firmę "Doradztwo Prawne Marek Pęk", a od 2009 do 2015 r. współpracował z kancelarią notarialną prowadzoną przez jego żonę w Krakowie.

Pęk jest członkiem partii Prawo i Sprawiedliwość i członkiem Rady Politycznej PiS. Jest żonaty i ma troje dzieci.

Senatorem po raz pierwszy został w 2015 roku. Jest synem Bogdana Pęka, barwnego polityka, w poprzedniej kadencji senatora PiS, w wcześniej wieloletniego posła PSL i LPR, a także europosła, znanego m.in. z ostrej krytyki prywatyzacji na początku lat 90 (w latach 1993-94 był w Sejmie II kadencji szefem komisji przekształceń własnościowych), a także ze zgłoszenia w 2003 roku ogromnej liczby poprawek do ustawy mającej umożliwić przeprowadzenie dwudniowego referendum europejskiego. W 2015 roku Bogdan Pęk nie kandydował w wyborach parlamentarnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl