Dobra mina do złej gry?! Podział rośnie, a Grzegorz Schetyna dalej swoje

Grzegorz Schetyna / Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

  

To nie jest najlepszy dzień dla Grzegorza Schetyny. W porannych wywiadach żółte kartki liderowi PO pokazali Włodzimierz Czarzasty z SLD i Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Mimo tego, Schetyna robi dobrą minę do złej gry i zapowiada, że chce wygrać zbliżające się wybory parlamentarne.

Przewodniczący Platformy był pytany na antenie TOK FM m.in. o sondaż IBRiS przeprowadzony dla "Rzeczpospolitej", z którego wynika, że jedynie 10 procent ankietowanych chciałoby, żeby Grzegorz Schetyna został premierem w przypadku ewentualnej wygranej opozycji w wyborach parlamentarnych. Szef PO poniósł sromotną porażkę w tym sondażu - jako lider największej obecnie partii opozycyjnej zajął dopiero czwarte miejsce!

Schetyna dopytywany, czy mimo tego upiera się, żeby być szefem rządu, odparł:

"Upieram się, żeby wygrać wybory parlamentarne"

Jednak jego zdaniem jeśli opozycja zacznie dzisiaj dzielić stanowiska, to na pewno nie wygra wyborów. Jak podkreślił, bardzo dużo rozmawia z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem ustalając scenariusze na przyszłość.

"Jeśli byśmy dzisiaj zaczęli się spierać o to, kto będzie premierem, to na pewno przegramy"

- zaznaczył Schetyna.

Według niego najważniejsze jest zaufanie i współpraca. Warto tu zauważyć, że z zaufaniem pozostałych partii opozycyjnych Schetyna ma poważny problem. Włodzimierz Czarzasty otwarcie mówi, że "nie da się zjeść" Schetynie, a Katarzyna Lubnauer wprost twierdzi, że bliżej jej do PSL, po tym, jak Platforma Obywatelska wchłonęła część posłów Nowoczesnej do klubu PO-KO. Dlatego też współpraca stoi pod dużym znakiem zapytania.

Wybory parlamentarne odbędą się jesienią 2019 roku i wszystko wskazuje na to, że dla Platformy Obywatelskiej będą one czasem ostatecznej próby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Były współpracownik Macrona w areszcie

prezydent Francji Emmanuel Macron / kremlin.ru

  

Alexandre Benalla, były bliski współpracownik prezydenta Emmanuela Macrona, został osadzony w tymczasowym areszcie w związku z prowadzonym dochodzeniem ws. stosowania przemocy podczas pierwszomajowej manifestacji w Paryżu w 2018. Informację potwierdzają francuskie źródła sądowe.

Sąd wydał decyzję o tymczasowym aresztowaniu 27-letniego Alexandra Benalli, zatrudnionego do lipca ubiegłego roku w administracji prezydenckiej, w związku z niedotrzymywaniem przez niego warunków nadzoru prokuratorskiego. Wniosek o tymczasowe zatrzymanie złożyli kuratorzy Benalli.

Podczas rozprawy sąd w Paryżu podjął również decyzję o osadzeniu w areszcie innego współpracownika prezydenta Macrona - a prywatnie przyjaciela Benalli - Vincenta Crase. Był on zatrudniony w aparacie ugrupowania „La Republique en marche” - partii Emmanuela Macrona, która aktualnie sprawuje władzę we Francji.

Bezpośrednim powodem decyzji o areszcie tymczasowym było to, że 31 stycznia portal informacyjny Mediapart zamieścił na swych stronach potajemne nagranie kilku rozmów telefonicznych, jakie obaj mężczyźni przeprowadzili w dniu 26 lipca ub.r. Benalla i Crase byli wówczas objęci prokuratorskim zakazem jakichkolwiek kontaktów dwustronnych - przypomina agencja AFP. Cztery dni wcześniej postawiono im zarzuty stosowania przemocy podczas manifestacji w Paryżu.

Agencja AFP przypomina, że od kilku miesięcy afery związane z osobą Alexandra Benalli koncentrują na sobie uwagę mediów we Francji i poważnie nadwerężają pozytywny wizerunek prezydenta Macrona.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl