Polityk Lewicy gasi apetyt lidera PO: Schetyna mnie nie zje. Takich facetów się nie zjada

Grzegorz Schetyna / Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Wygląda na to, że Grzegorz Schetyna coraz częściej jest traktowany przez polityków wielu opcji jako coraz mniej poważny partner do rozmów. Nie pierwszy raz dostaje on przyspieszoną lekcję politycznej gry od działaczy innych ugrupowań - dziś udzielił jej Włodzimierz Czarzasty z SLD, który zapowiedział, że... nie da się zjeść Schetynie.

Szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej był dziś gościem "Politycznego Graffiti" na antenie Polsatu News. Jeżeli ten wywiad oglądał Grzegorz Schetyna, to na pewno mina mu zrzedła, bowiem Czarzasty był wobec niego niezwykle krytyczny. Jak zaznaczył, nie ma szans na to, by Schetyna wchłonął pozostałe ugrupowania.

„Generalnie rzecz biorąc jestem niestrawny. Schetyna mnie nie zje, bo po prostu takich facetów się nie zjada. Jestem za duży, mam trochę za dużo kilogramów. Dam sobie radę. Jestem doświadczonym politykiem. Jeżeli się układa współpracę na warunkach partnerskich, a o takiej współpracy myślimy z panem Kosiniakiem-Kamyszem, panią Lubnauer, innymi strukturami, to ułoży się ją mądrze. Jeżeli ktoś chce kogoś zjeść, to zapraszam na stołówkę"

- powiedział Czarzasty.

Dalej było jeszcze ciekawiej. Padły słowa o "poważnym uprawianiu polityki"...

Jeżeli ktoś chce uprawiać poważną politykę, to wie, że bez PSL-u i SLD mógłby rządzić, mówię o Platformie, tylko w jednym sejmiku w Polsce, tzn. na Pomorzu. Jeżeli ktoś taką wiedzę posiada i wyobraźnię, a pan Schetyna posiada i wiedzę i wyobraźnię, to wie, że do Sejmu, jeżeli pójdzie sam albo będzie nie na partnerskich zasadach budował albo współbudował blok, to w tym momencie będzie sobie siedział z bardzo licznym klubem i będzie sobie cztery lata krytykował pana Kaczyńskiego w opozycji”

- dodał lider SLD.

Jak widać, Schetynie nie pójdzie już tak łatwo jak z częścią Nowoczesnej...


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

VI Forum Polonijne w amerykańskiej Częstochowie. „Polonia Semper Fidelis – Budujmy Wspólny Front Patriotyczny”

Antoni Macierewicz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Obchody IX rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz 79. Rocznicy Ludobójstwa Katyńskiego – „Polonia Semper Fidelis - Budujmy Wielki Front Patriotyczny” – odbędą się w dniach 4 -5 maja 2019 roku w Amerykańskiej Częstochowie – Narodowym Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown, Pennsylvania.

To już szósta z rzędu konferencja i uroczystości upamiętnienia ofiar Smoleńska i Katynia, organizowana przez Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, w skład którego wchodzą także Kluby Gazety Polskiej z Filadelfii, Nowego Jorku i stanu New Jersey, a który skupia też inne organizacje, m.in. Koło Przyjaciół Radia Maryja z NJ, portal Pamiec.us, KPA – oddział NJ i inne lokalne organizacje.

Na konferencję zaproszono m.in. Antoniego Macierewicza, Magdalenę Mertę, ministra Adama Kwiatkowskiego – Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, prof. Jana Szyszko, europosła Ryszarda Czarneckiego. Odbędzie się również spotkanie z członkami podkomisji smoleńskiej, z dr. Kazimierzem Nowaczykiem, prof. Wiesławem Biniendą, inż. Glennem Jorgensenem, dr. Chrisem Cieszewskim oraz przedstawicielami rodzin “Smoleńskich” (Małgorzata Wypych, Krystyna Kwiatkowska, Ewa Błasik, Anna Wójtowicz).

Program:

4 maja 2019 (sobota) – Amerykanska Czestochowa
VI Forum Polonijne – Konferencja Społeczno-Historyczna
Visitors Center – Sala konferencyjna

Rozpoczęcie – 9:30 am

Panel 1.
Główny mówca:

  • Prof. Wiesław Wysocki - USKW, polski historyk, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, działacz społeczny.
  • Dr Teofil Lachowicz - archiwista SWAP, historyk.

 
Panel 2. Zgubne skutki „ideologii gender”

Panel poprowadzi Ks Prałat dr. Tomasz Grysa - polski duchowny katolicki, Prałat, Dyplomata watykański przy ONZ w NY.
– Grzegorz Strzemecki - Przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej Dla Rodziny.
 
Panel 3. Wojna hybrydowa – dezinformacja – Rosja – USA – Polonia
Panel poprowadzi red. Wojciech Mucha - dziennikarz, reporter, publicysta. Na stałe związany ze środowiskiem „Gazety Polskiej”, członek redakcji kwartalnika „Fronda”

– Red. Jacek Liziniewicz - dziennikarz „Gazety Polskiej” oraz „Gazety Polskiej Codziennie”
 
Panel 4. Aktualne ustalenia i badania podkomisji ds. Zbadania Katastrofy nad Smoleńskiem
Panel poprowadzi red. Aleksander Wierzejski - dziennikarz Telewizji Republika i Radia WNET

– Antoni Macierewicz - wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczący Podkomisji Smoleńskiej
 – dr. Kazimierz Nowaczyk
– prof. Wiesław Binienda
– inż. Glenn Jorgensen
– dr. Chris Cieszewski
oraz przedstawicieli rodzin “Smoleńskich”
– Magda Merta
– Małgorzata Wypych
– Krystyna Kwiatkowska
– Ewa Błasik
– Anna Wójtowicz

5 maja 2019 (niedziela)

10:30 AM - Zbiórka przed głównym kościołem - przemarsz procesyjny na cmentarz

11:00 - Część oficjalna na cmentarzu, Apel Pamięci,

12:30 - Uroczysta Msza Święta

3:15 - Część artystyczna

Aktualności na stronie Komitetu TUTAJ

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl