"POLSKA POMAGA - Pomoc dla Syrii": charytatywny koncert kolęd

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay

  

Polskie kolędy, a także ta pochodząca z Bliskiego Wschodu, wybrzmią w niedzielę w Łazienkach Królewskich w Warszawie podczas charytatywnego koncertu "POLSKA POMAGA - Pomoc dla Syrii". Dochód z koncertu oraz z prowadzonej zbiórki sms-owej zostanie przekazany na pomoc mieszkańcom Syrii.

W pierwszej części koncertu soliści Polskiej Opery Królewskiej wraz z zespołem instrumentów dawnych Capella Regia Polona pod dyrekcją Krzysztofa Garstki, wykonają trzy kolędy w opracowaniu Jacka Urbaniaka. Pierwsza z nich, Uli dalma si Alleluja, pochodzi z Bliskiego Wschodu, a jej wykonanie "stanowi ukłon w stronę syryjskich braci" - podkreśla Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Drugą część koncertu wypełnią polskie kolędy, m.in. "Gdy się Chrystus rodzi", "W żłobie leży", "Bóg się rodzi" - w opracowaniach Jana Maklakiewicza, Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kostrzewy. Pieśni bożonarodzeniowe wykonają soliści, zespół wokalny oraz orkiestra Polskiej Opery Królewskiej. Gościnnie wystąpi Małgorzata Walewska (mezzosopran).

Koncert będzie transmitowany w TVP2 o godz. 20.05. Aby włączyć się w akcję pomocy, należy przesłać w trakcie koncertu SMS o treści "POLSKAPOMAGA" na numer telefonu 72052. Pieniądze uzyskane w ten sposób zostaną przekazane przez Caritas Polska na pomoc poszkodowanym na skutek wojny Syryjczykom.

MKiDN przypomina, że podczas podobnego wydarzenia zorganizowanego w 2018 r. zebrano niemal milion złotych na pomoc dla ofiar wojny w Syrii. Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Opera Królewska, Muzeum Łazienki Królewskie, Caritas Polska i Telewizja Polska S. A. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podsumowanie pierwszego tygodnia po wyborach - w niedzielę w "Politycznej kawie"

zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

Afera Amber Gold, co dalej z brexitem i podsumowanie pierwszego politycznego tygodnia po wyborach - to wszystko w "Politycznej Kawie" Tomasza Sakiewicza. Niedziela, godzina 12.00, Telewizja Republika.

W niedzielnym programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna Kawa” (godz.12.00) gośćmi będą: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl