W pierwszej części koncertu soliści Polskiej Opery Królewskiej wraz z zespołem instrumentów dawnych Capella Regia Polona pod dyrekcją Krzysztofa Garstki, wykonają trzy kolędy w opracowaniu Jacka Urbaniaka. Pierwsza z nich, Uli dalma si Alleluja, pochodzi z Bliskiego Wschodu, a jej wykonanie "stanowi ukłon w stronę syryjskich braci" - podkreśla Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Drugą część koncertu wypełnią polskie kolędy, m.in. "Gdy się Chrystus rodzi", "W żłobie leży", "Bóg się rodzi" - w opracowaniach Jana Maklakiewicza, Witolda Lutosławskiego i Wojciecha Kostrzewy. Pieśni bożonarodzeniowe wykonają soliści, zespół wokalny oraz orkiestra Polskiej Opery Królewskiej. Gościnnie wystąpi Małgorzata Walewska (mezzosopran).

Koncert będzie transmitowany w TVP2 o godz. 20.05. Aby włączyć się w akcję pomocy, należy przesłać w trakcie koncertu SMS o treści "POLSKAPOMAGA" na numer telefonu 72052. Pieniądze uzyskane w ten sposób zostaną przekazane przez Caritas Polska na pomoc poszkodowanym na skutek wojny Syryjczykom.

MKiDN przypomina, że podczas podobnego wydarzenia zorganizowanego w 2018 r. zebrano niemal milion złotych na pomoc dla ofiar wojny w Syrii. Organizatorami wydarzenia są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polska Opera Królewska, Muzeum Łazienki Królewskie, Caritas Polska i Telewizja Polska S. A.