Propozycja na zimę. Zalety narciarstwa biegowego

/ stux

  

Bieganie na nartach to zdrowy i atrakcyjny sport. Można go uprawiać w dowolnym miejscu bez ograniczeń wyciągami, tłumami na stokach. Narty biegowe dają swobodę.

Ten rodzaj aktywności fizycznej  pozwala zachwycać się  pięknymi, zimowymi krajobrazami nawet w bardzo odludnych miejscach.

Gdy poruszamy się na płaskim terenie, właściwe wykonujemy naturalne ruchy jak przy chodzeniu czy bieganiu. Bieganie we właściwym dla nas tempie wzmacnia nasze stawy i mięśnie, korzystnie działa na układ krążenia, powoduje spadek wagi.

Najłatwiej jest zacząć biegać w płaskim terenie. Wspaniałymi miejscami dla tego sportu są Beskidy, szczególnie Beskid Niski, Bieszczady.

Narty, wiązania, buty  i kijki wybieramy w zależności od tego, co planujemy robić.

Do dalekich wędrówek nieprzetartymi szlakami na nizinach i w niskich górach optymalne są narty dłuższe i szersze, z łuską pod spodem pomagającą na podejściach.

Do krótkich, rekreacyjnych spacerów leśnymi drogami przy ubitym śniegu, najlepsze są wąskie biegówki. 

Do wędrówek w zróżnicowanym terenie dobre są narty backcountry, najbardziej zbliżone do zjazdowych, ale w wersji z łuską pod spodem.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Coraz więcej zatrzymanych za mowę nienawiści. Wśród nich popularny patostreamer i jego matka

zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska

  

Toruńska policja zatrzymała wczoraj 26-latka i jego 46-letnią matkę, którzy po ataku nożownika na śp. Pawła Adamowicza chwalili ten czyn podczas transmisji internetowej. Jak podaje portal ototorun.pl, chodzi o patostreamera znanego jako DanielMagical i jego matkę.

Dzisiaj oboje zatrzymani usłyszeli zarzut, że w dniu 13.01.2019 w trakcie nagrania w sieci internetowej publicznie pochwalały popełnienie przestępstwa wyrażając dla niego aprobatę 

- powiedziała Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Według nieoficjalnych informacji, zatrzymani mieli pochwalać atak na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Akcję przeprowadzili policjanci kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i policjanci z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczości i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Zabezpieczono sprzęt komputerowy, który znajdował się w mieszkaniu zatrzymanych.

Zatrzymanym grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku.

Nie jest to pierwsze zatrzymanie w związku z tzw. mową nienawiści w sieci. Policja zatrzymała też osoby, które poprzez wpisy na portalach społecznościowych nawoływali  m.in. do zabicia prezydentów Szczecina, Wrocławia i Poznania.[polecam:https://niezalezna.pl/254703-nawolywal-do-zabicia-prezydenta-szczecina]

Zatrzymano też 72-letniego mężczyznę, który zadzwonił do Warszawskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiedział: „zginął Adamowicz, a jutro może zginąć Andrzej Duda". [polecam:https://niezalezna.pl/254407-zginal-adamowicz-jutro-moze-zginac-andrzej-duda-realna-grozba-czy-skrajna-glupota]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ototorun.pl, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl