Suski uchyla rąbka tajemnicy na temat politycznych planów PiS na 2019 rok!

Marek Suski / Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

Na antenie Telewizji Republika szef gabinetu premiera, a zarazem wiceprzewodniczący klubu PiS Marek Suski pytany był o to, jakie są plany Zjednoczonej Prawicy na najbliższy rok. Przy okazji uchylił rąbka tajemnicy na temat tego, czego w nowym roku życzyliby sobie ministrowie i rząd.

Zapytany czego dokładnie w nowym roku życzy sobie rząd i ministrowie, Marek Suski stwierdził, że z pewnością wygranej w wyborach.

Na pewno życzymy sobie dobrej koniunktury w gospodarce. Oczywiście w roku wyborczym trudno sobie nie życzyć zwycięstwa w wyborach.
- mówił szef gabinetu premiera.
 
Dopytywany, czy wśród priorytetów jest spotkanie w Sejmie po wyborach w tym samym składzie, odpowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość liczy na powiększenie składu swoich posłów w Sejmie.

Chcielibyśmy zwiększyć zasób naszych parlamentarzystów, żebyśmy mieli możliwość nawet zmian konstytucji, choć to nie będzie łatwe.
- mówił na antenie Telewizji Republika Marek Suski.

Dopytywany z kolei o nominację dla Adama Andruszkiewicza, szef gabinetu premiera podkreślił, że zostały docenione zdolności Andruszkiewicza w dziedzinie nowych technologii.

W dziedzinie cyfryzacji tam, gdzie jest elektronika, gdzie są komputery, internet to młodzi ludzie są w tym bardzo dobrzy, a jeżeli mają to być działania dla młodych ludzi, to trzeba dać tych, którzy to rozumieją, potrafią, czyli młodych ludzi.
- mówił Suski.

Zapytany, czy powołanie Andruszkiewicza wynikało z tego, że miałby on przysporzyć młodych wyborców Prawu i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu i polskiego parlamentu, odpowiedział:

Jeżeli by tak było, że będzie przyciągać młodych ludzi, to bardzo dobrze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Służba Bezpieczeństwa wkroczyła do huty. Przyczyną - ochrona środowiska

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com /Creative Commons CC0/MALCOLUMBUS

  

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przeprowadziła dzisiaj rewizje w koncernie hutniczym ArcelorMittal w Krzywym Rogu na wschodzie kraju. Prezydent Wołodymyr Zełenski, który stamtąd pochodzi, skrytykował wcześniej koncern za brak działań na rzecz ochrony środowiska.

SBU wkroczyła do jednego z zakładów ArcelorMittal tuż przed wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi na Ukrainie, które odbędą się w niedzielę. Startuje w nich partia prezydenta Sługa Narodu, która mimo wysokiego poparcia w sondażach najprawdopodobniej nie zdoła zdobyć samodzielnej większości w Radzie Najwyższej.

„Przedstawiciele SBU przyszli na rewizję do nowoczesnego, dopiero co zbudowanego obiektu, trzeciej maszyny do ciągłego odlewania stali. Skopiowali dokumenty tego sprzętu i rozpoczęli kontrolę promieniowania jonizującego”

- oświadczył p.o. dyrektora generalnego przedsiębiorstwa Ołeksandr Iwanow.

Poinformował, że zawiadomił o zaistniałej sytuacji m.in. ambasady krajów G7 i zapewnił, że ArcelorMittal Krzywy Róg działa otwarcie i nie ma niczego do ukrycia.

„Ostatnie wydarzenia grożą rozwojowi i dalszej przyszłości przedsiębiorstwa i jego zespołu. Nikogo nie oskarżamy, chcemy jednak mieć przekonanie, że wszystkie działania będą prowadzone wyłącznie w zgodzie z prawem”

- podkreślił Iwanow.

Tydzień temu, podczas wizyty w Krzywym Rogu prezydent Zełenski zaatakował władze ArcelorMittal za niezrealizowane zobowiązania koncernu, dotyczące poprawy sytuacji ekologicznej. Oświadczył, że w ciągu ostatnich pięciu lat na raka zachorowało ok. 25 tysięcy mieszkańców tego ponad 650-tysięcznego miasta.

„Jeśli ten program (poprawy sytuacji ekologicznej) został przeniesiony o pięć lat i nie było to uzgodnione z mieszkańcami, to chciałbym zapytać, czy możecie rozpatrzyć jakieś odszkodowania finansowe dla ludzi, którzy ucierpieli w ciągu tych pięciu lat, pomóc im w leczeniu? Sądzę, że władze miasta pomogą ustalić listę ludzi, którzy w tym czasie przeszli przez choroby onkologiczne”

- oświadczył prezydent, zwracając się do władz koncernu.

Po wizycie Zełenskiego w Krzywym Rogu SBU wszczęła śledztwo w związku z naruszaniem przez ArcelorMittal norm ekologicznych. Koncern oświadczył w odpowiedzi, że od nabycia kombinatu w 2005 r. zainwestował na Ukrainie ponad 9 mld USD, a jego inwestycje w ochronę środowiska wyniosły równowartość ponad 230 mln USD.

„Mamy nadzieję, że zwiększona uwaga wobec naszego przedsiębiorstwa ze strony organów władzy, różnych partii i wszczęcie przez SBU śledztwa (…) jest przypadkowym zbiegiem okoliczności w okresie przed wyborami i nie świadczy o wywieraniu nacisków na biznes” - oświadczył ArcelorMittal.

Arcelor Mittal Krzywy Róg jest jednym z największych producentów stali na Ukrainie. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 21 tys. osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl