Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Zima na dobre opanowała południe Polski. W sieci coraz więcej ZDJĘĆ krajobrazów pełnych śniegu

Czy to spóźniony prezent od "biura" św. Mikołaja Laponii, gdzie w tym roku odnotowano rekordową zimę? Dziś bowiem śnieg zawitał do Polski i zasypał góry i miasta. Internauci wrzucają zdjęcia pełne śnieżnych krajobrazów. Musicie to zobaczyć!

zdjęcie ilustracyjne
Pexels; pixabay.com / Creative Commons CC0

Jak pisał dziś portal niezalezna.pl. we wschodniej części fińskiej Laponii zanotowano rano rekordowo niską temperaturę - minus 32,2 stopnia C. Poprzedni rekord tej zimy - minus 30,2 stopnia C - zanotowano 23 grudnia w środkowej Laponii.

Tymczasem na naszej południowej granicy z uwagi na bezpieczeństwo i ochronę przyrody Słowacy na czas zimowy zamykają wysokogórskie szlaki w Tatrach. W Polsce szlaki zimą nie są zamykane, ale ratownicy górscy i władze Tatrzańskiego Parku Narodowego odradzają wyprawy w góry podczas zagrożenia lawinowego.

Z powodu intensywnych opadów śniegu i czwartego stopnia zagrożenia lawinowego w tatrzańskich schroniskach w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, nad Morskim Okiem i w Dolinie Roztoki utknęli turyści. Ratownicy TOPR zaapelowali, aby nie opuszczali oni schronisk, dopóki sytuacja się nie poprawi. Gospodarze obiektów zapewniają, że mają zapasy żywności i turyści są bezpieczni.

Zobaczcie, jak nawrót zimy wygląda w obiektywach internautów:

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#zdjęcia #Polska #Tatry #góry #śnieg

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo