Salvini: Przyjęliśmy już zbyt wielu fałszywych uchodźców

Zdjęcie ilustracyjne/Matteo Salvini / By Presidenza della Repubblica, Attribution, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68046608

  

Szef MSW Włoch Matteo Salvini powtórzył dzisiaj, że porty w tym kraju są zamknięte dla statków z migrantami ratowanymi na morzu. Tak odniósł się do sprawy jednostki Sea-Watch z 32 migrantami, która od 11 dni czeka na wpuszczenie do portu w Europie.

"Włoskie porty są zamknięte, przyjęliśmy już zbyt wielu fałszywych uchodźców, wzbogaciliśmy zbyt wielu przemytników"

- napisał wicepremier Salvini na Twitterze.

"Niech burmistrzowie z lewicy myślą o swoich obywatelach mających trudności, a nie o nielegalnych imigrantach"

- tak skomentował słowa burmistrza Neapolu Luigiego de Magistrisa, który wyraził gotowość przyjęcia statku niemieckiej organizacji pozarządowej w tamtejszym porcie.

De Magistris zaapelował do premiera Włoch Giuseppe Contego, by podjął działania w tej sprawie.

Sea-Watch od końca grudnia w trudnych warunkach czeka na Morzu Śródziemnym na wpuszczenie do jednego z portów. Na pokładzie statku jest 32 migrantów, których załoga zabrała z dryfującego pontonu.

Przyjęcia statku odmówiły Włochy, które latem zeszłego roku zamknęły swoje porty, a także m.in. Malta i Hiszpania. Holandia zadeklarowała, że jest gotowa przyjąć część migrantów, jeśli zrobią to też inne państwa europejskie.

MSW Włoch podało, że w zeszłym roku do kraju przypłynęło 23 tys. migrantów, czyli prawie pięć razy mniej niż w 2017 roku. To rezultat przede wszystkim zamknięcia włoskich portów dla statków organizacji pozarządowych, patrolujących Morze Śródziemne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ściganie Stefana Michnika ma sens? O tym w programie "Koniec Systemu"

  

Dorota Kania razem ze swoim gościem - prof. Tomaszem Panfilem, ekspertem ds. służb specjalnych, postara odpowiedzieć się na pytanie: czy ściganie po tylu latach ma sens. Dzisiejszy odcinek programu „Koniec systemu” poświęcony będzie kolejnemu wnioskowi o ekstradycję Stefana Michnika. Godz. 21.30, Telewizja Republika!

Instytut Pamięci Narodowej skierował kolejny wniosek o ekstradycję Stefana Michnika, stalinowskiego sędziego, człowieka, który był obecny przy wykonywaniu wyroków śmierć, który skazywał niewinnych, polskich patriotów na śmierć.

Właśnie o tym będzie dzisiejszy odcinek programu „Koniec systemu”, w którym Dorota Kania razem ze swoim gościem - prof. Tomaszem Panfilem, ekspertem ds. służb specjalnych, postara odpowiedzieć się na pytanie: czy ściganie po tylu latach ma sens.

Dzisiaj, godz. 21.30, Telewizja Republika!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, republika.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl