Niemiecka gazeta domaga się uporządkowania sprawy migrantów. „Grają nam na nosie”

/ Zdjęcie ilustracyjne / / Par Bwag — Travail personnel, CC BY-SA 4.0

  

Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" domaga się zmiany niemieckich regulacji azylowych. Według gazety, ich obecny kształt raczej generuje problemy, zamiast je rozwiązywać. Taka opinia to konsekwencja głośnego incydentu z udziałem migrantów w Bawarii. - Migranci przyjmowani z otwartymi ramionami okazują się być drobnymi lub poważnymi kryminalistami. To ostatnia rzecz, do której dąży prawo azylowe - pisze w "FAZ" Jasper von Altenbockum.

- Deportacja osób ubiegających się o azyl, które popełniły przestępstwo, napotyka przeszkody. Przeszkód tych nie da się usunąć ustawami. To ustawy zatem są przeszkodą

- dodaje von Altenbockum, szef działu krajowego gazety.

Von Altenbockum odnosi się w ten sposób do wydarzeń z minionej soboty w bawarskim miasteczku Amberg, gdzie czterech pijanych migrantów kolejno zaatakowało i pobiło 12 przypadkowych osób. Jedna z nich z obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Napastnicy pochodzący z Afganistanu i Iranu zostali ujęci przez policję.

Incydent wywołał kolejną burzliwą debatę w RFN na temat polityki migracyjnej. Szef niemieckiego MSW Horst Seehofer zapowiedział zmianę przepisów, która umożliwi szybszą deportację osób ubiegających się o azyl, które popełniły przestępstwo. Dla niektórych mieszkańców Amberg te obietnice, to jednak za mało. Na ulicach 42-tysięcznego miasteczka pojawiły się "patrole obywatelskie", złożone ze zwolenników neonazistowskiej partii NPD.

- Do regularnie powtarzanych odpowiedzi, jakie słyszymy w takich sytuacjach, należy postulat ułatwienia deportacji migrantów-przestępców

 - przypomina dziennikarz konserwatywnego dziennika.

- Od dawna wiadomo jednak, że jedną z głównych przeszkód jest to, że niejeden migrant przybywa do Niemiec bez dokumentów. I to nie z powodu trudnej sytuacji. Wiedzą oni doskonale, że po odrzuceniu wniosku azylowego, bez dokumentów znacznie trudniej ich deportować do ojczyzny, czy do innego kraju, gdzie są bezpieczni

 - wyjaśnia publicysta.

Zdaniem von Altenbockuma - wbrew temu co mówią niektórzy politycy i aktywiści organizacji humanitarnych - nie są to jednostkowe przypadki, lecz masowe zjawisko.

- Fanatyczni obrońcy prawa do azylu nie chcą słyszeć, że gotowość do przyjmowania (migrantów) będzie drastycznie spadać, jeśli obecny stan rzeczy będzie akceptowany albo usprawiedliwiany

 - wskazuje "FAZ".

- To staje się absurdalne, że państwo niemieckie przygląda się, jak obcokrajowcy grają mu na nosie ukrywając swoje pochodzenie i tożsamość

 - podsumowuje publicysta.

Według danych Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców (BAMF) z listopada ubiegłego roku 58 proc. migrantów trafiających do RFN nie ma dokumentów tożsamości.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiktor Durlak z PiS - senatorem

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Clker-Free-Vector-Images/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Wiktor Durlak z PiS zdecydowanie wygrał wybory do Senatu w okręgu nowosądeckim nr 37. Uzyskał on ponad 60,33 proc. głosów – wynika z pełnych danych PKW.

Jedynym rywalem Durlaka w tym okręgu był były senator PiS Stanisław Kogut, na którego zagłosowało 39,67 proc. wyborców. Startował z własnego komitetu wyborczego.

Kogut sprawował mandat senatora od 2005 r. Został ponownie wybrany na to stanowisko w wyborach w 2007, 2011 i 2015 roku. Od grudnia 2017 r. prowadzone było śledztwo w sprawie Koguta. W styczniu ubiegłego roku usłyszał on trzy zarzuty dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych. Nie przyznał się do winy. W trakcie śledztwa został zatrzymany m.in. syn senatora. Kogut został zawieszony w prawach członka PiS i został senatorem niezrzeszonym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl