Polska jak magnes dla inwestorów i start-upów! Ekspercki ranking nie pozostawia złudzeń

/ pixabay.com/TheDigitalArtist

  

Polska znalazła się na 2. miejscu w rankingu branżowego magazynu CEOWorld na najbardziej atrakcyjne miejsce do inwestowania lub zakładania biznesu w 2018 r. Nasz kraj w zestawieniu wyprzedziła jedynie Malezja. Co więcej, CEOWorld w innym rankingu uznał Polskę za jeden z najbardziej przyjaznych krajów dla start-upów.

Nasz kraj według CEOWorld jest jednym z atrakcyjnych miejsc dla inwestorów i biznesmenów. W opublikowanym rankingu na najlepszy kraj to inwestowania i założenia biznesu Polska zajęła 2. miejsce, ustępując tylko Malezji. Polska jest jedynym krajem europejskim w pierwszej piątce tego zestawienia, którą dopełniają Filipiny (miejsce 3.), Indonezja (4.) oraz Australia (5.).

Przy tworzeniu rankingu najatrakcyjniejszych miejsc dla inwestorów wzięto pod lupę kilkanaście czynników, m.in. problemy z korupcją, kwestie wolności (osobistej, handlowej, monetarnej), siłę roboczą, jakość życia czy podatki. 

Co więcej, Polska została przez CEOWorld doceniona w rankingu na najbardziej przyjazne start-upom kraje świata. W zestawieniu nasz kraj uplasował się na 7. pozycji. Dostrzeżono, że Polska w tym rankingu jest w pierwsze dziesiątce "nowicjuszem". Miejsce 1. zajęły Stany Zjednoczone, za nimi znalazła Wielka Brytania, Kanada, Izrael oraz Indie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ceoworld.biz, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Atak nożownika w Poznaniu

/ FLICKR/ R. NIAL BRADSHAW/ CC BY 2.0

  

"Przy przystanku na Alejach Solidarności w Poznaniu mężczyzna został ugodzony nożem; zmarł w trakcie przewożenia karetką pogotowia do szpitala" – poinformowało Radio RMF FM.

Według RMF FM, do ataku nożownika miało dojść po godz. 18:00 na przystanku przy Alejach Solidarności w Poznaniu. Zaatakowany mężczyzna został ugodzony nożem. Zmarł w trakcie przewożenia karetką pogotowia do szpitala.

Jak ustalono, do ataku na mężczyznę doszło na przystanku MPK. Sprawca zaatakował najprawdopodobniej przy użyciu jakiegoś ostrego narzędzia. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł 

– powiedziała podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji.

Jak dodała, „wiemy kim jest napastnik, ten mężczyzna jest teraz przez nas poszukiwany”.

Liszczyńska podkreśliła, że „zawsze przy tego typu zdarzeniach korzystamy ze wszystkich dostępnych możliwości i sposobów, aby ustalić sprawcę i przebieg zdarzenia. Czynności nadal trwają”.

RMF FM, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu podało, że policja zabezpieczyła m.in. monitoring, a na miejsce ataku skierowano przewodnika z psem tropiącym.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl