Polska jak magnes dla inwestorów i start-upów! Ekspercki ranking nie pozostawia złudzeń

/ pixabay.com/TheDigitalArtist

  

Polska znalazła się na 2. miejscu w rankingu branżowego magazynu CEOWorld na najbardziej atrakcyjne miejsce do inwestowania lub zakładania biznesu w 2018 r. Nasz kraj w zestawieniu wyprzedziła jedynie Malezja. Co więcej, CEOWorld w innym rankingu uznał Polskę za jeden z najbardziej przyjaznych krajów dla start-upów.

Nasz kraj według CEOWorld jest jednym z atrakcyjnych miejsc dla inwestorów i biznesmenów. W opublikowanym rankingu na najlepszy kraj to inwestowania i założenia biznesu Polska zajęła 2. miejsce, ustępując tylko Malezji. Polska jest jedynym krajem europejskim w pierwszej piątce tego zestawienia, którą dopełniają Filipiny (miejsce 3.), Indonezja (4.) oraz Australia (5.).

Przy tworzeniu rankingu najatrakcyjniejszych miejsc dla inwestorów wzięto pod lupę kilkanaście czynników, m.in. problemy z korupcją, kwestie wolności (osobistej, handlowej, monetarnej), siłę roboczą, jakość życia czy podatki. 

Co więcej, Polska została przez CEOWorld doceniona w rankingu na najbardziej przyjazne start-upom kraje świata. W zestawieniu nasz kraj uplasował się na 7. pozycji. Dostrzeżono, że Polska w tym rankingu jest w pierwsze dziesiątce "nowicjuszem". Miejsce 1. zajęły Stany Zjednoczone, za nimi znalazła Wielka Brytania, Kanada, Izrael oraz Indie.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: ceoworld.biz, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Radom: na co pójdą pieniądze z budżetu obywatelskiego

/ radom.pl

  

32 projekty będą realizowane w 2020 r. w ramach budżetu obywatelskiego w Radomiu. Miasto przeznaczyło na ten cel 5,8 mln zł. Z pieniędzy tych sfinansowany zostanie m.in. zakup ambulansu z wyposażeniem dla noworodków i stworzenie antysmogowych łąk kwietnych.

Z grupy projektów o najwyższej wartości, przekraczającej 400 tys. zł, mieszkańcy Radomia wybrali w głosowaniu zakup ambulansu z wyposażeniem dla noworodków, dodatkowe łóżka dla pacjentów szpitala miejskiego przy ul. Tochtermana oraz stworzenie ośrodka leczenia i ochrony dzikich zwierząt.

W ramach budżetu obywatelskiego w 2020 r. zakupione mają być także butelkomaty, a w miejskich parkach stworzone zostaną wodopoje dla zwierząt. W mieście powstaną także antysmogowe łąki kwietne, a nad rzeką Mleczną urządzone zostanie miejsce do rodzinnego grillowania. Z budżetu obywatelskiego sfinansowane zostaną również m.in. zajęcia z nordic walkingu i wodnego aerobiku dla seniorów.

Mieszkańcy Radomia wybrali 32 projekty z ponad 150 poddanych pod głosowanie. Na realizację obywatelskich projektów w przyszłym roku Radom przeznaczy 5,8 mln zł, czyli o milion złotych więcej niż do tej pory. Większa kwota w budżecie obywatelskim to efekt zmian w ustawie o samorządzie gminnym, w której zapisano, że na obywatelskie projekty ma być przeznaczone 0,5 proc. wydatków gminy. W przypadku Radomia, gdzie wydatki są na poziomie ponad 1,1 mld zł, jest to ok. 5,8 mln zł.

Po raz pierwszy budżet obywatelski był w Radomiu realizowany w 2014 r. Miasto przeznaczyło wówczas na ten cel 3 mln zł. W 2015 r. kwota ta wzrosła do 4,2 mln zł, w kolejnych latach budżet wynosił 4,8 mln zł. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl