GDDKiA ostrzega przed śliską nawierzchnią spowodowaną błotem pośniegowym w południowej części Małopolski, na Dolnym Śląsku, w Pomorskiem, Mazowieckiem, Łódzkim, na Warmii i Mazurach, a także we wschodniej części Lubelszczyzny oraz w południowej i zachodniej części województwa podkarpackiego oraz południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego.

GDDKiA informuje także, że w całym kraju oprócz woj. opolskiego i dolnośląskiego występują utrudnienia w postaci opadów śniegu.

Dziś duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. W Sudetach możliwy przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm, w Karpatach do 10 cm. Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. na wschodzie do 1 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich od -5 st. do -3 st., nad samym morzem od 0 st. do 2 st. Wiatr umiarkowany, na północy okresami dość silny, nad morzem silny i bardzo silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 50 km/h na południu i zachodzie, do 65 km/h na północy, nad wschodnim wybrzeżem do 95 km/h przed południem i do 75 km/h po południu, w Karpatach do 90 km/h, północno-zachodni i północny. Miejscami wiatr powodować będzie zawieje, w górach również zamiecie śnieżne.