Źle się dzieje w państwie rosyjskim

  

Polakom trudno zrozumieć, jak ważnym świętem dla narodów byłego ZSRS, a w szczególności dla Rosjan, jest Nowy Rok. W czasach komunizmu zastąpiono nim Boże Narodzenie, i to tak skutecznie, że nawet dziś większość bardziej przeżywa i szykuje się na zmianę dat niż na prawosławne święta. Dlatego tak wstrząsnęły Rosjanami tragedie na przełomie roku.

Z niewyjaśnionych przyczyn w bloku w Magnitogorsku na Uralu doszło do wybuchu, zginęło kilkanaście osób. A w Moskwie podczas zabawy noworocznej i śpiewania hymnu Rosji nagle zawalił się wypełniony po brzegi drewniany most w parku Gorkiego. Tu na szczęście nikt nie zginął. Co bardziej zabobonni skłonni są dopatrywać się w tym złej wróżby na ten rok. Jednak nie trzeba być zabobonnym, żeby już przewidywać, że nadchodzą jeszcze trudniejsze czasy dla zwykłych Rosjan. Sytuacja gospodarcza pogarsza się niemal z dnia na dzień, a elity nie zamierzają się zająć prawdziwymi reformami, nadal defraudując i wydając na agresywne działania na świecie miliardy dolarów.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts