Poznański magistrat poinformował w środę, że w związku z pracami budowlanymi, od środy zwężony zostanie wschodni pas ul. Piwnej na potrzeby budowy sieci wodociągowej. Roboty będą prowadzone w sposób umożliwiający dojazd mieszkańców do posesji, a ewentualne zamknięcie zjazdu zostanie wcześniej uzgodnione z mieszkańcami. Prace mają potrwać do 9 stycznia.

Przebudowa ul. Folwarcznej rozpoczęła się w grudniu ub. roku. Pod koniec 2019 r. mieszkańcy z okolic ulic Folwarcznej i Kobylepole mają korzystać już z nowej drogi, dzięki której dostaną się do pętli Franowo i dalej komunikacją miejską w stronę centrum. Docelowo tą drogą mają jeździć także autobusy.

„W zakres zaplanowanych prac wejdzie nie tylko budowa ul. Folwarcznej, lecz również rozbudowa ul. Szwajcarskiej; przy zajezdni tramwajowej, a także ul. Stalowej, Kobylepole, Piwnej i Reknickiej. Skrzyżowania poszczególnych ulic zostały zaprojektowane jako ronda, a wzdłuż całego odcinka przewidziano budowę ścieżki rowerowej i chodników oraz oświetlenia drogowego i kanalizacji deszczowej”

– wskazało biuro prasowe poznańskiego urzędu miasta.

Jak podkreślono w komunikacie, „budowa nowego układu drogowego znacząco poprawi dojazd do Osiedla Przemysława - również dla pojazdów transportu publicznego”.

W projekcie zakłada się budowę zatok autobusowych. W rejonie szkoły podstawowej przy ul. Szpaków wprowadzone zostanie udogodnienie dla rodziców dowożących dzieci do szkoły. Będzie to zatoka postojowa typu "Kiss&Ride". Nasadzona zostanie nowa zieleń. Wybudowane zostaną przejścia i przejazdy kolejowe

– tłumaczył magistrat.

Nowe rozwiązanie komunikacyjne ma na celu uspokojenie ruchu na ul. Folwarcznej, Browarnej i Dymka. Nowa ulica połączy osiedle PTBS z pętlą tramwajową, a dzięki przebudowie ulicy mieszkańcy będą mogli w kilkanaście minut dostać się do centrum. Dodatkowo – w ulicy Kobylepole powstanie kanalizacja sanitarna i wodociąg wraz z przyłączami. Wodociąg zbudowany zostanie również w ul. Piwnej i Reknickiej.