Niemcy zaczną deportować imigrantów? Stanowcza deklaracja szefa MSW tego kraju

/ Waldemar Maszewski

  

Po atakach w bawarskim Amberg, do których doszło 29 grudnia, a których sprawcami byli pijani imigranci ubiegający się o azyl w Niemczech, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych tego kraju opowiedział się zdecydowanie za zaostrzeniem przepisów o deportacji.

Do ataków z udziałem imigrantów doszło w sobotę, 29 grudnia. Uczestniczyło w nich czterech imigrantów w wieku 17-19 lat. 12 osób doznało obrażeń, większość z nich lekkich. Podejrzani przebywają w areszcie śledczym.

Po tym wydarzeniu szef MSW Niemiec chce zdecydowanie zaostrzyć przepisy dotyczące deportacji. 

Kiedy imigranci ubiegający się o azyl popełniają wykroczenia z zastosowaniem przemocy, muszą opuścić nasz kraj. A jeśli obowiązujące prawo jest niewystarczające, to trzeba je zmienić

- powiedział w rozmowie z "Bild".

Już wkrótce niemiecki minister przedstawi rządowi odpowiednią propozycję nowelizacji przepisów.

Szef niemieckiego MSW wyraził także „wielkie zaniepokojenie” wymierzonym w obcokrajowców atakiem w Bottrop w Zagłębiu Ruhry, do którego doszło w noc sylwestrową w centrum miasta. To właśnie tam 50-latek staranował samochodem grupę przechodniów.

Zgodnie z ustaleniami policji mężczyzna działał z zamiarem zabicia obcokrajowców. Ofiarami są Syryjczycy i Afgańczycy. Liczba rannych zwiększyła się z czterech do ośmiu. Jedna z ofiar – 46-letnia kobieta walczyła o życie w szpitalu. Według informacji śledczych sprawca cierpiał na schizofrenię.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: dw.com/pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W najbliższą niedzielę nie zrobimy zakupów

zdjęcie ilustracyjne / Markus Spiske; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

W niedzielę, 20 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. W tym miesiącu handlowa niedziela przypadnie 27 października.

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku. Zgodnie z nią handel w niedziele w tym roku jest dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl