Kubacki na podium w Garmisch-Partenkirchen! Duży awans Kamila Stocha

Dawid Kubacki / By Christian Bier - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=63135591

  

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w dzisiejszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Garmisch-Partenkirchen. Zwyciężył znakomicie spisujący się w tym sezonie Japończyk Ryoyu Kobayashi, drugi był Niemiec Markus Eisenbichler. Po znakomitym skoku na odległość 134 metrów z 16. pozycji po pierwszej turze na 6. miejsce awansował Kamil Stoch.

Trzeci po pierwszej turze Dawid Kubacki, skokiem na 133 metry utrzymał miejsce na najniższym stopniu podium w dzisiejszym konkursie. 6. miejsce zajął Kamil Stoch, który długim na 134 metry skokiem awansował z 16. miejsca po pierwszej turze. 

11. miejsce zajął Piotr Żyła, a 13. - Jakub Wolny.

Awansu do finału nie wywalczyli, przegrywając w swoich parach, Aleksander Zniszczoł i Stefan Hula. Ten pierwszy jest sklasyfikowany na 44. pozycji, a Hula tuż przed nim. 

Po dzisiejszym konkursie, Dawid Kubacki znajduje się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni. Wyprzedzają go R. Kobayashi i Eisenbichler.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Borowski o „tęczowej zarazie”: Czekałem na takie wystąpienie. Atak na Kościół był niewyobrażalny

Program Telewizji Republika "Polityczna Kawa" / Telewizja Republika

  

W dzisiejszej "Politycznej Kawie" goście Tomasza Sakiewicza dyskutowali m.in. o bezprecedensowym ataku na abp. Marka Jędraszewskiego, za słowa o "tęczowej zarazie". - Jako członek Kościoła czekałem na takie wystąpienie. Atak na Kościół, ludzi wierzących, był niewyobrażalny - podkreślił kandydat na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Adam Borowski.

Podczas kazania, wygłoszonego w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego abp Jędraszewski podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska. - Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa - powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/282356-nie-czerwona-zaraza-lecz-teczowa-abp-jedraszewski-w-mocnym-kazaniu-o-ideologii-lgbt]

Po tych słowach na hierarchę spadły słowa krytyki ze strony środowisk lewicowych, które uznały wypowiedź biskupa za skandaliczną, mimo, iż duchowny podkreślał, że nie próbuje walczyć z ludźmi, a jedynie z ideologią.

"Ja przecież nie wzywałem ani do walki, ani do nienawiści z ludźmi. To jest nieprawda. To pokazuje, jak pewne środowiska w imię swoistego zaślepienia potrafią manipulować oczywistą prawdą, oczywistymi faktami

- mówił abp Jędraszewski.

W dzisiejszym programie Tomasza Sakiewicza, kandydat na posła z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Adam Borowski podkreślił, że po incydentach, do jakich dochodziło w ostatnich miesiącach, czekał na takie właśnie słowa hierarchy.

"Jako członek Kościoła czekałem na takie wystąpienie. Atak na Kościół, ludzi wierzących, był niewyobrażalny. Księdza dźgnięto nożem. Jakiś szaleniec wszedł do Kościoła i siekierą rozwalił ołtarz. Przed Marszem Równości w Białymstoku, tak wykorzystywanym teraz do nagonki na nas, dochodziło do wielu przejawów agresji i przemocy wobec katolików"

- powiedział Adam Borowski.

[polecam:https://niezalezna.pl/283087-abp-jedraszewski-nie-mowilem-o-ludziach-mowilem-o-ideologii-lgbt]

Z kolei senator PSL Jan Filip Libicki, wskazał, że środowiska LGBT dążą do zrównania tradycyjne rozumianego małżeństwa ze związkami jednopłciowymi.

"To, co wydarzyło się w Poznaniu ws. podrzynania gardła kukle, jednoznacznie potępiam. To było odrażające! Środowiska LGBT chcą powiedzieć - związek dwóch mężczyzn, to to samo co małżeństwo kobiety i mężczyzny. Naturalnie nie możemy się do tego odnieść. Zastanawiam się, czy użycie w tej sytuacji słowa 'zaraza' sprzyja dyskusji pomiędzy oboma środowiskami. Moim zdaniem to tylko zaognia sytuację. Martwi mnie jednak osobisty brak wiarygodności u abpa Jędraszewskiego. Gdy pełnił posługę w archidiecezji poznańskiej, wówczas doszło do głębokiego kryzysu w tamtym rejonie. Do dziś nie padło słowo - przepraszam"

- mówił senator Libicki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl