Wirtualny protest przeciw ACTA

Tysiące graczy wzięło udział w wirtualnym proteście przeciw ACTA, który odbył się za pośrednictwem gry metin2.pl na serwerze Monastyr.

Tysiące graczy wzięło udział w wirtualnym proteście przeciw ACTA, który odbył się za pośrednictwem gry metin2.pl na serwerze Monastyr.

Metin2 to darmowa gra komputerowa z gatunku MMORPG, w której gracze rywalizują w trzech odrębnych, wrogo do siebie nastawionych królestwach. Gracz podczas tworzenia postaci wybiera jedno królestwo, pod którego sztandarem będzie walczył.

Fabuła gry osadzona jest jest we wschodnim świecie fantasy. Rozgrywka opiera się na rozwijaniu postaci, co umożliwiają punkty doświadczenia zebrane podczas misji i walk.

Gracze zdecydowali, że w związku z zamieszaniem wokół ACTA dołączą do protestu organizując wirtualną demonstrację. 25 lutego na serwerze Monastyr zebrało się kilka tysięcy graczy reprezentujących trzy zwaśnione królestwa. Na czas wirtualnego protestu zaprzestano walk i wprowadzono czasowe zawieszenie broni.

- Event odbył się 25 lutego 2012 roku, w miesiąc po protestach ulicznych, na których wielu z nas było obecnych. Jako że metin2, skupia tysiące graczy, wielu z nich to dorośli ludzie, a jeszcze więcej właśnie wkracza w dorosłość, stwierdziliśmy że warto i tutaj rozwinąć kwestię ACTA, aby uwrażliwić i skłonić do refleksji nad tym jak najwięcej ludzi.. a jak wiadomo, każda forma walki o wolność jest dobra, nawet jeśli wydaje się śmieszna – tłumaczą organizatorzy wirtualnego protestu.

Redakcja portalu Niezależna.pl otrzymała film z wirtualnego protestu przeciw ACTA.- Wielu z pewnością śmieszy fakt protestu w wirtualnej grze.. bo przecież nikt się tym nie przejmie, może i racja. Naszym celem było jednak to, żeby jak największą grupę ludzi zachęcić do zrozumienia problemu ACTA, oraz podanie im strony na której można podpisać petycję o referendum. Do oddania swojego głosu, zachęcamy również oglądających ten film. Dzięki naszej akcji, przybyło około 2 tysięcy podpisów, a liczymy że publikacja tego filmu zdobędzie kolejne... - czytamy w oświadczeniu organizatorów wirtualnego protestu.

Twórcy filmu podkreślają, że każda widoczna na filmie postać to jeden gracz, siedzący przed komputerem. W blisko 5-letniej historii gry, jeszcze nigdy nie tak wielu graczy nie zebrało się w jednym miejscy w tym samym celu.

- Niestety ograniczenia techniczne gry, nie pozwałały nam skakać w rytm słów: „Kto nie skacze ten za ACTA” dlatego tez staraliśmy się pokazać nasz sprzeciw, w taki sposób jaki tylko był możliwy.. aby film nie znudził osób nieznających tej gry, dołączylismy fragmenty manifestacji ulicznych i wypowiedzi polityków – napisali twórcy filmu.

 

 Źródło:

Piotr Łuczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo