Zabawa sylwestrowa w centrum Poznania oficjalnie rozpocznie się o godzinie 22, a zakończy około 2 w nocy. Scenografia na placu Wolności będzie nawiązywać do kolorowych tanecznych dancefloorów znajdujących się w najlepszych klubach na świecie. Kolorowe ściany ożywią przestrzeń placu, tworząc unikatową konstrukcję, która przez całą noc będzie mieniła się różnymi barwami.

O północy imprezę uświetni profesjonalny, 10-minutowy pokaz fajerwerków, który rozświetli niebo nad Poznaniem.

Jak podkreślają organizatorzy, poznański plac Wolności zmieni się w wielki taneczny parkiet. W myśl hasła "Hit za hitem" podczas miejskiego Sylwestra zaprezentowane zostaną najlepsze utwory muzyczne ostatnich dekad. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie pięciu DJ-ów grających największe polskie i zagraniczne przeboje ostatnich dziesięcioleci.

"Okrągła scena oraz specjalnie zaaranżowany plac Wolności, zamieni się w tę jedną noc w dancefloor, jakiego Poznań jeszcze nie miał. Najbardziej rozpoznawalna house'owa marka w kraju - Dj neeVald, czyli Piotr Niwaldna co dzień jest uznanym radiowcem, promotorem i producentem muzyki tanecznej. Podczas sylwestrowej imprezy w Poznaniu usłyszymy w jego wykonaniu remixy uznanych hitów"

– wskazuje Estrada Poznańska, która jest organizatorem imprezy.

Jak dodają, "świetna taneczna selekcja i mnóstwo energii w graniu” - tak można opisać Dj'a Pequeno, który doświadczenie zbierał w najlepszych klubach kraju oraz na Ibizie. Dj Taek & Dj Fiołas znani są natomiast jako wokaliści i dziennikarze. Na imprezach buzują niezwykłą energią za gramofonami. Natomiast Dj Gregory to – jak zapewniają organizatorzy - imprezowy pewniak, który zadba o to, by podczas sylwestrowej imprezy mieszkańcy Poznania usłyszeli taneczne klasyki.

Każdy z Dj-ów pojawi się w towarzystwie muzyków grających na żywo. Na scenie wystąpi m.in. duet wokalny: Kasia Malenda - znana z VI edycji programu The Voice of Poland i wokalista klubowy Jacob A.

Na imprezie nie zabraknie także tancerzy i muzyków - instrumentalistów, grających na żywo. Wśród nich będzie np. Bari Sax - absolwent jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Artysta z muzyką klubową związany od 2005 roku, idealnie aranżuje ścieżki saksofonowe do tanecznych utworów.

Estrada Poznańska szykuje na sylwestrowy wieczór także kilka niespodzianek, w tym dwie muzyczne – nie chce jednak zdradzić, o jakie nazwiska chodzi. Wskazuje jedynie, że "na scenie pojawią się rozpoznawalne i bardzo lubiane polskie artystki. Pierwsza wystąpi w okolicach godz. 22:30, druga pojawi się godzinę później".

Wejście na teren Sylwestra Miejskiego będzie możliwe już od godz.20:30 od strony Al. Marcinkowskiego, wtedy tez na placu zacznie działać strefa gastronomiczna. Na miejscu będzie można kupić ciepłe posiłki oraz zimne i ciepłe napoje, w tym alkohol.

Teren wydarzenia będzie zabezpieczony i monitorowany. Ochrona nie będzie wpuszczać osób, które przyniosą własne fajerwerki, alkohol albo niebezpieczne przedmioty.

W związku z Sylwestrem Miejskim wprowadzone zostaną czasowe zmiany w organizacji ruchu od 31 grudnia, od godz. 16 do 1 stycznia 2018, do godz. 6. W tym czasie zamknięte dla ruchu pojazdów zostaną: pl. Wolności, ul. 27 Grudnia oraz odcinek ul. Nowowiejskiego między ul. 23 Lutego i pl. Wolności. Objazd wytyczono ulicami: 23 Lutego, pl. Cyryla Ratajskiego, Mielżyńskiego, Fredry, Kościuszki. Dostępny będzie dojazd i wyjazd z parkingu pod pl. Wolności oraz dojazd do hotelu Rzymskiego.

Ponadto 31 grudnia od godz. 20 do 1 stycznia do godz. 6 zamknięta będzie zachodnia jezdnia Al. Marcinkowskiego, a od godz. 23:30 do godz. 6 zamknięty będzie odcinek ul. Podgórnej od pl. Wiosny Ludów do Al. Marcinkowskiego. Objazd wytyczono ulicami: Krysiewicza, Ogrodową, Powstańców Wlkp., al. Niepodległości, Libelta, pl. Cyryla Ratajskiego.

Ruch tramwajowy w rejonie ul. Podgórnej, Al. Marcinkowskiego i 27 Grudnia będzie utrzymany do godz. 21:30, zaś już od godz. 17 zamknięty dla ruchu tramwajowego będzie plac Wolności. Więcej informacji o komunikacji miejskiej.