Tajemnicza rezygnacja rzecznika Watykanu! Stolica Apostolska zabrała głos

Biuro prasowe Stolicy Apostolskiej zabrało głos w sprawie rezygnacji z urzędu rzecznika Watykanu. Jak się okazuje, z urzędu odszedł nie tylko Greg Burke, lecz odeszła także jego zastępczyni Paloma Garcia Ovejero. Jak wynika z komunikatu Papież Franciszek przyjął rezygnację złożoną przez rzecznika i jego zastępczynię. Przyczyny dymisji nie są znane.

zdjęcie ilustracyjne
lorenzogallo; pixabay.com / Creative Commons CC0

Watykan ogłosił jednocześnie, że papież mianował tymczasowym dyrektorem biura prasowego Stolicy Apostolskiej Alessandro Gisottiego. Do tej pory pełnił on funkcję koordynatora mediów społecznościowych watykańskiej dykasterii ds. komunikacji. To wieloletni dziennikarz Radia Watykańskiego.

Amerykanin Greg Burke, dawniej korespondent telewizji Fox News i watykanista, był rzecznikiem Watykanu od sierpnia 2016 roku. Wcześniej był zastępcą ówczesnego papieskiego rzecznika, księdza Federico Lombardiego. Jest członkiem numerariuszem prałatury Opus Dei.

Jak się okazuje, rezygnacja Grega Burke'a to nie jedyna dymisja w Watykanie. Także dotychczasowa zastępczyni Burke'a Hiszpanka Paloma Garcia Ovejero odchodzi ze stanowiska, po około dwóch latach.

Stolica Apostolska wyjaśnia, że do zmian na stanowiskach w biurze prasowym w Watykanie dochodzi w roku reformy i konsolidacji tamtejszych mediów.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Watykan #Stolica Apostolska #rzecznik #kościół #papież #Franciszek

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo