US Army testuje karabiny wyborowe

/ flickr.com

  

W Forcie Bliss w Teksasie trwają testy polowe samopowtarzalnych karabinów wyborowych Heckler and Koch G28E-110 kal. 7.62x51 mm w ramach programu CSASS (Compact Semi-Automatic Sniper System).

Karabin samopowtarzalny Heckler and Koch G28E-110 Compact Semi-Automatic Sniper System (CSASS) ma zapewnić oddziałom piechoty, zwiadu oraz wojskom inżynieryjnym zdolności dot. celnego prowadzenia ognia na dużych dystansach. Nowa broń ma uzupełnić lukę w rażeniu celów na dystansie 300-600 metrów, o jakiej w raporcie z 2015 r. napisało US Army Small Arms Capabilities-Based Assessment.

H&K G28E-110 zastąpi częściowo system strzelecki M110 SASS. Kontrakt z 2017 roku przewidywał dostawę 3 643 karabinów samopowtarzalnych Heckler and Koch G28E-110 oraz zapewnienie części zamiennych, a także zapewnienie pakietu szkoleniowego dla wojsk lądowych US Army. G28/M110A1 waży 3.8 kg bez amunicji i magazynka oraz 6.8 kg z pełnym magazynkiem oraz dodatkowymi akcesoriami.

Wojska lądowe USA przetestowały również nowy bezprzewodowy noktowizyjny binokular Enhanced Night Vision Goggle-Binocular (ENVG-B), który jest kompatybilny z karabinem samopowatarzalnym G28E-110. Urządzenie ma zarówno tryb nocny jak i termowizję, zapewniające głębię pola widzenia, umożliwiając szybsze namierzanie celów i oddawanie strzałów. Binokulary ENVG-B wejść mają na wyposażenie kilku jednostek już w 2019 r.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

82. urodziny Jana Pietrzaka. Życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Jan Pietrzak / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

26 kwietnia 1937 roku urodził się Jan Pietrzak, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich artystów. W tym dniu portal Niezalezna.pl, także w imieniu całej Strefy Wolnego Słowa, składa jubilatowi najserdeczniejsze życzenia i życzymy dalszych sukcesów.

Jan Pietrzak to nie tylko doskonale znany artysta, z wybitnym poczuciem dowcipu, ale również osoba jasno określająca swoje poglądy i walcząca o wartości ważne dla każdego patrioty.

Z okazji 82. urodzin portal Niezalezna.pl, wraz ze wszystkimi mediami należącymi do Strefy Wolnego Słowa, życzy Janowi Pietrzakowi, by jak najdłużej utrzymywał kondycję, którą ma, przez wiele następnych lat. I nadal z humorem prowadził Polaków do mądrości.

Warto podkreślić, że artysta wielokrotnie występował także na wydarzeniach organizowanych przez Gazetę Polską i Kluby Gazety Polskiej.

A pieśń "Żeby Polska była Polską" na stałe wpisała się do historii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl