Sylwester na Rynku we Wrocławiu. Nietypowe upominki dla gości

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Maciek Krol/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Dziś o 20.00 na wrocławskim Rynku rozpocznie się sylwestrowa impreza pod hasłem "Wrocław Respect". Gwiazdą wieczoru będzie zespół Village People, a podczas koncertu będzie próba bicia rekordu Europy - miasto chce, by wraz z zespołem do legendarnego utworu "Y.M.C.A." zatańczyło pod sceną 40 tys. osób! Dla pierwszych gości, którzy dotrą na miejską zabawę, przygotowano specjalny upominek.

Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Wrocław Respect".

- Organizatorzy zapraszają ludzi różnych narodowości, kultur, wyznań i ras, aby przyjechali do Wrocławia, laureata konkursu „European Best Destination 2018”

- czytamy na stronie urzędu miasta.

Sylwestrowa zabawa na Rynku rozpocznie się o godzinie 20.00. Przed widzami zaprezentuje się ok. 120 muzyków, wokalistów, chórzystów, akrobatów i tancerzy, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Village People, znany przede wszystkim z legendarnego przeboju "Y.M.C.A."

Podczas koncertu odbędzie się próba pobicia rekordu Europy. 

- Organizatorzy chcą zebrać wokół ratusza 40 000 ludzi, którzy zatańczą z zespołem

- dodaje magistrat.

Wśród wykonawców, którzy zaprezentują się wrocławskiej publiczności będzie również Kayah oraz znani z telewizyjnych show artyści, m.in. Natalia Lubrano, Kasia Mirowska czy Mikołaj Woubishet.

- Show startuje o godz. 20, ale do strefy pod sceną będzie można wchodzić już od godz 19.30 - wtedy zostaną otwarte wszystkie bramki. Warto być tam jednym z pierwszych, ponieważ właśnie takie osoby otrzymają na pamiątkę piękny, wieczorowy szalik 

- czytamy na stronach UM. Miasto ma do rozdania 2019 szalików.

Wrocław po raz kolejny rezygnuje z pokazu fajerwerków. Miasto apeluje, by powstrzymać się od używania petard. Sylwestrowa impreza na Rynku potrwa do 1:30. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie Urzędu Miasta Wrocławia. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wroclaw.pl, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Niemcy: obława policji na iracki gang

/ Lirofilm

  

Dzisiaj od rana trwa obława na iracki gang motocyklowy w 12 miejscowościach Zagłębia Ruhry i okolic Kolonii. Grupa przestępcza Al-Salam-313 trudni się m.in. przemytem ludzi, handlem narkotykami i bronią.

W akcji przeciwko irackiemu gangowi bierze udział ponad pół tysiąca policjantów, w tym jednostki antyterrorystyczne. Od rana przeszukują 43 obiekty, które są użytkowane przez członków przestępczej grupy m.in. w Essen, Duisburgu, Bonn, Dortmundzie i Kolonii.

"Prokuratura i policja Essen prowadzą śledztwo przeciwko większej grupie osób. Zarzuca się im popełnienie różnych przestępstw. Celem przeszukań jest znalezienie kolejnych dowodów. Oprócz funkcjonariuszy śledczych w akcji biorą też udział jednostki specjalne"

- czytamy w oświadczeniu policji.

Członkowie bandy motocyklowej są irackimi szyitami i rozpoczęli działalność w 2016 r. Sami siebie nazywają "wojownikami Mahometa" - liczba 313 w nazwie nawiązuje do 313 żołnierzy, którzy walczyli w 624 roku o boku Mahometa w bitwie pod Badrem. Był to punkt zwrotny w kampanii założyciela islamu przeciwko rywalom z Mekki.

Według informacji konserwatywnego tabloidu "Bild" członkowie Al-Salam-313, która ma w Niemczech około 50 członków, wspierają datkami szyickie formacje zbrojne w Iraku i mają kontakt z otoczeniem wpływowego duchownego szyickiego Muktady as-Sadra. Oprócz tego inwigilują i mobilizują do działań na rzecz as-Sadra swoich współwyznawców w Niemczech.

Jak wynika z najnowszego raportu Urzędu Kryminalnego (LKA) Nadrenii Północnej-Westfalii na temat przestępczości zorganizowanej, po kryzysie migracyjnym bardzo szybko rozpoczęła się walka o strefy wpływów między zasiedziałymi w RFN organizacjami przestępczymi, mającymi korzenie w Turcji i Libanie, a nowymi graczami z Syrii i Iraku, którzy niejednokrotnie są byłymi żołnierzami i mają doświadczenie wojenne.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl