Sylwester na Rynku we Wrocławiu. Nietypowe upominki dla gości

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Maciek Krol/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Dziś o 20.00 na wrocławskim Rynku rozpocznie się sylwestrowa impreza pod hasłem "Wrocław Respect". Gwiazdą wieczoru będzie zespół Village People, a podczas koncertu będzie próba bicia rekordu Europy - miasto chce, by wraz z zespołem do legendarnego utworu "Y.M.C.A." zatańczyło pod sceną 40 tys. osób! Dla pierwszych gości, którzy dotrą na miejską zabawę, przygotowano specjalny upominek.

Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Wrocław Respect".

- Organizatorzy zapraszają ludzi różnych narodowości, kultur, wyznań i ras, aby przyjechali do Wrocławia, laureata konkursu „European Best Destination 2018”

- czytamy na stronie urzędu miasta.

Sylwestrowa zabawa na Rynku rozpocznie się o godzinie 20.00. Przed widzami zaprezentuje się ok. 120 muzyków, wokalistów, chórzystów, akrobatów i tancerzy, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Village People, znany przede wszystkim z legendarnego przeboju "Y.M.C.A."

Podczas koncertu odbędzie się próba pobicia rekordu Europy. 

- Organizatorzy chcą zebrać wokół ratusza 40 000 ludzi, którzy zatańczą z zespołem

- dodaje magistrat.

Wśród wykonawców, którzy zaprezentują się wrocławskiej publiczności będzie również Kayah oraz znani z telewizyjnych show artyści, m.in. Natalia Lubrano, Kasia Mirowska czy Mikołaj Woubishet.

- Show startuje o godz. 20, ale do strefy pod sceną będzie można wchodzić już od godz 19.30 - wtedy zostaną otwarte wszystkie bramki. Warto być tam jednym z pierwszych, ponieważ właśnie takie osoby otrzymają na pamiątkę piękny, wieczorowy szalik 

- czytamy na stronach UM. Miasto ma do rozdania 2019 szalików.

Wrocław po raz kolejny rezygnuje z pokazu fajerwerków. Miasto apeluje, by powstrzymać się od używania petard. Sylwestrowa impreza na Rynku potrwa do 1:30. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie Urzędu Miasta Wrocławia. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wroclaw.pl, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Lewacka partyzantka przyznała się do przeprowadzenia krwawego zamachu

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Skrajnie lewicowa partyzantka ELN przyznała się dzisiaj do przeprowadzenia zamachu na akademię policyjną w stolicy Kolumbii, Bogocie. Atak, w którym zginęło 20 osób, skłonił władze kraju do wstrzymania negocjacji pokojowych z ELN.

"Akcja przeciwko temu obiektowi i policjantom jest zgodna z prawem wojennym"

- głosi komunikat zamieszczony przez dowództwo ELN na stronie internetowej tej partyzantki. Podkreślono, że wśród ofiar śmiertelnych ataku nie było cywilów.

Samobójczy zamach na akademię policyjną w Bogocie, w którym zginęło 20 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych, miał miejsce w czwartek. Był to najkrwawszy atak w Kolumbii od 2003 roku.

Władze od początku oskarżały ELN o jego przeprowadzenie, ale dopiero w poniedziałek na ten temat wypowiedziała się sama organizacja.

W piątek prezydent Kolumbii Ivan Duque ogłosił, że z powodu zamachu rząd wstrzymuje proces pokojowy z ELN. Podkreślił, że dopiero po zamanifestowaniu przez partyzantkę zaangażowania w rozmowy - poprzez uwolnienie 16 zakładników i rezygnację z przemocy - możliwe będzie wznowienie dialogu. Duque poinformował też, że nakazy aresztowania dowódców ELN, zawieszone na czas rokowań, ponownie obowiązują.

ELN przez lata znajdowała się w cieniu FARC, ale od czasu zawarcia przez FARC porozumienia pokojowego z władzami w 2016 roku stała się najbardziej aktywną grupą rebeliancką w Kolumbii. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl