Sylwester na Rynku we Wrocławiu. Nietypowe upominki dla gości

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Maciek Krol/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Dziś o 20.00 na wrocławskim Rynku rozpocznie się sylwestrowa impreza pod hasłem "Wrocław Respect". Gwiazdą wieczoru będzie zespół Village People, a podczas koncertu będzie próba bicia rekordu Europy - miasto chce, by wraz z zespołem do legendarnego utworu "Y.M.C.A." zatańczyło pod sceną 40 tys. osób! Dla pierwszych gości, którzy dotrą na miejską zabawę, przygotowano specjalny upominek.

Tegoroczna impreza odbędzie się pod hasłem "Wrocław Respect".

- Organizatorzy zapraszają ludzi różnych narodowości, kultur, wyznań i ras, aby przyjechali do Wrocławia, laureata konkursu „European Best Destination 2018”

- czytamy na stronie urzędu miasta.

Sylwestrowa zabawa na Rynku rozpocznie się o godzinie 20.00. Przed widzami zaprezentuje się ok. 120 muzyków, wokalistów, chórzystów, akrobatów i tancerzy, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Village People, znany przede wszystkim z legendarnego przeboju "Y.M.C.A."

Podczas koncertu odbędzie się próba pobicia rekordu Europy. 

- Organizatorzy chcą zebrać wokół ratusza 40 000 ludzi, którzy zatańczą z zespołem

- dodaje magistrat.

Wśród wykonawców, którzy zaprezentują się wrocławskiej publiczności będzie również Kayah oraz znani z telewizyjnych show artyści, m.in. Natalia Lubrano, Kasia Mirowska czy Mikołaj Woubishet.

- Show startuje o godz. 20, ale do strefy pod sceną będzie można wchodzić już od godz 19.30 - wtedy zostaną otwarte wszystkie bramki. Warto być tam jednym z pierwszych, ponieważ właśnie takie osoby otrzymają na pamiątkę piękny, wieczorowy szalik 

- czytamy na stronach UM. Miasto ma do rozdania 2019 szalików.

Wrocław po raz kolejny rezygnuje z pokazu fajerwerków. Miasto apeluje, by powstrzymać się od używania petard. Sylwestrowa impreza na Rynku potrwa do 1:30. Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie Urzędu Miasta Wrocławia. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: wroclaw.pl, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

W Izbie Gmin znowu o Brexicie

zdjęcie ilustracyjne / / stux

  

Spiker Izby Gmin John Bercow powiedział, że zgodnie z parlamentarnymi procedurami rząd Theresy May "nie może ponownie przedstawić (...) tej samej propozycji" ws. umowy wyjścia z UE, która została odrzucona w ubiegłotygodniowym głosowaniu.

Decyzja Bercowa, w oparciu o historyczną konwencję w tej sprawie, sprawia, że administracja May nie miałaby możliwości poddania wynegocjowanego porozumienia z Unią Europejską pod ponowne głosowanie w Izbie Gmin bez wcześniejszego uzyskania istotnych zmian w jej tekście.

Jego stanowisko - które, jak zaznaczył, nie jest jeszcze ostateczne - stanowi poważne wyzwanie dla rządu, który liczył na ponowne poddanie projektu umowy pod trzecie głosowanie, po tym gdy dwukrotnie zostało odrzucone znaczną większością w połowie stycznia (230 głosów) i w ubiegły wtorek (149 głosów).

W razie braku jakichkolwiek innych ustaleń - przyjęcia porozumienia z UE lub przedłużenia procesu wyjścia z UE - niezależnie od przyjętej w ubiegłym tygodniu opinii politycznej Izby Gmin przeciwko bezumownemu wyjściu z UE Wielka Brytania automatycznie opuści Wspólnotę bez umowy o północy z 29 na 30 marca.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl