Brazylia przeniesie ambasadę do Jerozolimy?

Jerozolima / Walkerssk; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Premier Izraela Benjamin Netanjahu przyznaje, że przeniesienie ambasady Brazylii z Tel Awiwu do Jerozolimy, mimo że data przeprowadzki nie jest wciąż określona, to „tylko kwestia czasu”.

Podczas spotkania z diasporą żydowską przebywający z wizytą w Brazylii premier Benjamin Netanjahu podkreślił, że brazylijski prezydent już zapowiedział przenosiny ambasady. Zdaniem szefa izraelskiego rządu teraz problemem nie jest już „czy”, ale „kiedy”.

Prezydent Trump zadeklarował to samo i jak powiedział, tak uczynił. Podobnie będzie w wypadku prezydenta Bolsonaro.

- zapewnił Netanjahu. Izraelski premier dodał, że spodziewa się wizyty prezydenta Brazylii w Izraelu w marcu.

Media podkreślają, że przebywający z wizytą w Brazylii premier Izraela oraz brazylijski prezydent elekt zamierzają zapoczątkować partnerstwo strategiczne między dwoma krajami. Współpraca ma obejmować m.in. technologie, bezpieczeństwo czy rolnictwo.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Hasztag #procesja w akcji wspieranej przez Episkopat. "To zachęta do udziału w uroczystościach"

Zdjęcie ilustracyjne / Wikimedia Commons/Silar/CC BY-SA 3.0; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.pl

  

Akcja internautów #Procesja, to zachęta do udziału w uroczystościach Bożego Ciała. Media społecznościowe mogą pomóc w dotarciu z ewangelicznym przesłaniem do milionów osób - podkreśla rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Dodał, że w najbliższy czwartek - w uroczystość Bożego Ciała - już trzeci raz w mediach społecznościowych w ramach akcji #Procesja internauci będą publikowali relacje z Bożego Ciała, podobnie będzie także w oktawie tej uroczystości.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski zaprasza do udostępniania zdjęć i wideo, które można wykonać smartfonem.

- Nie chodzi tylko o wpisy np. na Facebooku czy Twitterze, akcja #Procesja ma skłaniać do udziału w liturgiach i pokazywać piękno tych wydarzeń oraz ich duchowy wymiar

 - powiedział ks. Rytel-Andrianik.

Zaznaczył jednocześnie, że publikacja relacji z procesji Bożego Ciała w mediach społecznościowych daje również możliwość pewnego rodzaju uczestnictwa w tych wydarzeniach osobom, które fizycznie nie mogą brać w nich udziału.

- #Procesja to także budowanie wspólnoty w internecie, czyli wypełnienie słów św. Jana Pawła II, który wzywał, byśmy nie bali się wypłynąć na głębię cyberprzestrzeni. Z mediów społecznościowych korzystał papież Benedykt XVI, którego profil dostępny był na Twitterze, dziś taki profil posiada też Ojciec Święty Franciszek

 - podkreślił rzecznik Episkopatu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl