Norweska tajemnica Kobayashiego. To może być wyjaśnienie formy japońskiego skoczka

Ryoyu Kobayashi / By Krzysztof Sachmata - Transmitted to the sender with permission, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=50602724

  

Japończyk Ryoyu Kobayashi, zwycięzca pierwszego konkursu narciarskiego Turnieju Czterech Skoczni i lider Pucharu Świata, startuje w kombinezonie z materiału, do którego w ubiegłym sezonie dostęp mieli wyłącznie Norwegowie, i który został uszyty przez krawca z tego kraju.

Wysoka forma Japończyka tłumaczona jest przez trenera norweskiej kadry Alexandra Stoeckla przede wszystkim materiałem kombinezonu, który odkryli i przed ubiegłym sezonem wykupili całą partią Norwegowie. Tej zimy jednak szwajcarska firma dostarcza go również innym reprezentacjom, m.in. Japonii.

Drugi trener reprezentacji Japonii to były norweski skoczek Skian Andre Skinnes, który pracował wcześniej dla rodzimej federacji jako serwismen i m.in. projektował oraz szył kombinezony. Teraz - zdaniem norweskich mediów - zdradził tajemnicę sukcesu Japończykom, co - według dziennika "Aftenposten" - widać gołym okiem.

Zdaniem gazety dzięki norweskiemu know-how Japonia może mieć pierwszego zwycięzcę TCS od ponad 20 lat, kiedy w sezonie 1997/1998 wygrał Kazuyoshi Funaki.

"Skinnes szyje rewelacyjne, jak widać, kombinezony dla reprezentacji Japonii mężczyzn i kobiet w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej i jest również drugim trenerem, a także najważniejszym serwismenem"

- wylicza zasługi rodaka "Aftenposten".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cykl debat podsumuje politykę zagraniczną

prof. Piotr Wawrzyk / Telewizja Republika/printscreen

  

Od 23 sierpnia w miastach wojewódzkich rozpocznie się cykl debat, podsumowujących polską politykę zagraniczną, prowadzoną w latach 2015-2019 - poinformował w Kielcach wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk.

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych inauguruje w najbliższy piątek 23 sierpnia cykl debat regionalnych na temat polityki zagranicznej, prowadzonej najpierw przez rząd Beaty Szydło i teraz - Mateusza Morawieckiego. Takie debaty obędą się w każdym mieście wojewódzkim"

– powiedział Wawrzyk na konferencji prasowej.

Debaty współorganizują Regionalne Ośrodki Debaty Międzynarodowej i lokalne instytucje. W każdym spotkaniu będzie uczestniczył przedstawiciel resortu spraw zagranicznych. Formuła debat zakłada możliwość zadawania pytań przez publiczność i dyskusję.

Pierwsza debata z udziałem Wawrzyka, odbędzie się w Kielcach - w piątek o godz. 17. w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym. "Zapraszamy wszystkich - w tym wypadku mieszkańców Kielc i Kielecczyzny - do udziału w tej debacie" – zachęcał wiceszef MSZ.

Wawrzyk był pytany o szczegóły zagadnień, jakie będą poruszane podczas spotkania.

"Wydaje się, że najważniejszym elementem jest uzyskanie bardzo dobrego wyniku w wyborach do Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych. Będą również kwestie transatlantyckie i oczywiście europejskie"

– wskazał.

"Także polityka wschodnia, bo w obecnej sytuacji nie da się tego tematu pominąć – zbyt wiele rzeczy się dzieje na wschód od nas. Są to kwestie dla nas zawsze bardzo ważne" – dodał Wawrzyk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl