Sylwestra przed telewizorem warto spędzić z TVP Kultura. Od godz. 20 będzie transmitowany koncert z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Orkiestra pod dyrekcją Jacka Kaspszyka, chór i soliści zaprezentują lżejszy repertuar. Widzowie przeniosą się do cesarskiego Wiednia i czasów jego naj-większej świetności. Bawiono się wówczas chętnie przy muzyce Straussów, walcach i polkach.

„Sylwester marzeń” z Dwójką będzie organizo-wany na zakopiańskiej Dol-nej Równi Krupowej. Gwiazdą imprezy będzie Álvaro Soler, autor hitu 2018 r. „La Cintura”. Z zagranicznych wykonawców pojawią się: Al Bano i Romina Power, Ricchi e Poveri oraz Modern Talking. W Zakopanem zagrają także m.in.: Golec uOrkiestra, Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel, Sławomir i Kajra, Komodo, Natalia Szroeder, Sylwia Grzeszczak, Margaret, Papa D, Marcin Sójka, Michał Szczygieł i gwiazdy disco polo.

Polsat przygotował imprezę w klimacie disco. „Sylwestrowa moc przebojów” huknie na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zabrzmią tam największe hity ostatniego półwiecza, od Boney M przez Marylę Rodowicz i Michała Szpaka po Sławomira. Swoje najpopularniejsze utwory oraz covery zaśpiewają też: The Show A Tribute To Abba, The Gipsy Band, Enej, Ewa Farna, Grzegorz Hyży, Ewelina Lisowska, Feel, Cleo, Michał Wiśniewski, Mateusz Ziółko, Łobuzy i Piersi.

Sylwester transmitowany przez stację TVN odbędzie się na pl. Bankowym w Warszawie. Wystąpią na nim: Edyta Górniak, Agnieszka Chylińska, Bajm, Andrzej Piaseczny, Ira, Wilki, Anna Wyszkoni, Natalia Nykiel, Sarsa, Sound’n’Grace, Blue Café, Izabela Trojanowska, Małgorzata Ostrowska, Ania Karwan, Smolasty i Sławek Uniatowski.

Imprezy pod gołym niebem przygotowały też inne mia-sta. W Gdyni na skwerze Kościuszki zagrają: Ørganek, Bovska, Kiev Office i Vacos Malcolm Live. W Gdańsku koncerty odbędą się w czte-rech lokalizacjach: na Targu Węglowym wystąpi zespół Brathanki, w Oruni – Czerwone Gitary, w Wilanowskim Jarze – Łąki Łan, a w Brzeźnie – DJ C-BooL.

Podczas miejskiego sylwestra w Szczecinie zobaczymy telewizyjny show „Twoja twarz brzmi znajomo” w wersji na żywo. Wystąpią: Honorata Skarbek, Maria Tyszkiewicz, Michał Rudaś, Marek Kaliszuk, Mariusz Totoszko i Agnieszka Twardowska. Poznański pl. Wolności zamieni się w wielki parkiet, na którym poznaniacy będą tańczyć do najgorętszych przebojów aż do białego rana. Za oprawę muzyczną odpowiadać będzie pięciu świetnych didżejów.

W Krakowie dla mieszkańców i gości przygotowane będą trzy sceny. Na Rynku Głównym wystąpią: Flirtini DJ Set, Kamp!, Otsochodzi oraz Facheroia. Na pozostałych scenach: Andrzej Zagajewski (Hańba), Daniel Drumza i DJ Vasil. We Wrocławiu wystąpią m.in. The Village People, kilkudziesięcioosobowa Wroclaw Respect Orchestra oraz DJ Gambit.

Tegoroczny „Sylwester miejski” w Lublinie odbędzie się na deptaku i będzie nawiązywał do jubileuszu 450-lecia unii lubelskiej, który będziemy obchodzi-li w 2019 r. Uczestnicy będą się bawili przy dwóch scenach, na których zagrają najlepsi didżeje polscy i litewscy.

Ostatnią noc 2018 r. można też spędzić w kinie. Sieć Multikino przygotowała dwie propozycje zawierające po trzy filmy, których oficjalne premiery nastąpią w 2019 r. W pierwszym zestawie widzowie obejrzą: „Teraz albo nigdy”, „Green Book” i „Pech to nie grzech”. W drugim znalazły się: „Green Book”, „Mój piękny syn” i „Oni”. W sieci Helios można zaś wybrać dwa filmy: „Władcę Paryża” i „Green Book” albo „Teraz albo nigdy” i „Pech to nie grzech”.

Teatr, filharmonia, opera... W wielu instytucjach kultury bilety na sylwestrowy wieczór są już wyprzedane, ale warto sprawdzić. Przygotowano bowiem bardzo atrakcyjne spektakle i koncerty.