"Szopka Noworoczna" Marcina Wolskiego DZIŚ w TVP1!

1 stycznia na antenie TVP1 zostanie wyemitowana "Szopka Noworoczna' przygotowana przez Marcina Wolskiego. Show będzie inspirowane piosenką Jacka Kaczmarskiego pt. "W naszym przedszkolu nie jest źle". Z tej racji politycy zostaną przedstawieni jako... dzieci i wychowawcy. W widowisku udział wezmą m.in. Jacek Lenartowicz, Mariusz Czajka i Dariusz Kordek.

Szopka zostanie wyemitowana w Nowy Rok
fot. Jan Bogacz/TVP

"Przedszkole Plus. Szopka Noworoczna" - taki tytuł nosi tegoroczne widowisko przygotowane według scenariusza Marcina Wolskiego. Tytuł i fabuła szopki nawiązują do piosenki Jacka Kaczmarskiego pt. "W naszym przedszkolu nie jest źle".

Marcin Wolski pełniący funkcję doradcy zarządu Telewizji Polskiej w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zdradził, że konwencja „Szopki Noworocznej” składa się z trzech elementów: głównego - aktorzy w maskach grają polityków w przedszkolu,  pobocznego – ich opiekunów, którymi są „opiekunowie tego świata”: Trump, Merkel, Putin, Juncker - grają ich aktorzy w żywym planie i w pełnej charakteryzacji. Trzecim elementem przedstawienia jest „telewizja w telewizji” - w przedszkolu dzieci-politycy oglądają „Plastusiową telewizję” i tam pojawiają się figurki autorstwa Barbary Pieli, dobrze znane widzom „Minęła 20” w TVP Info.

Aktorzy wcielą się m.in. we Władimira Putina, Pawła Kukiza, Ryszarda Petru i Donalda Tuska. Nad warstwą muzyczną czuwają Mirosław Dubrawski, Jarosław Regulski i Aleksander Pałac. Za scenariusz odpowiada Marcin Wolski, a reżyserem „Szopki” jest Marcin Kołaczkowski. 

"Szopka Noworoczna" Marcina Wolskiego zostanie wyemitowana 1 stycznia w TVP1 o godz. 22:05.

 

Źródło: niezaleznapl, Gazeta Polska, wirtualnemedia.pl

#Szopka #Szopka Noworoczna #Marcin Wolski #TVP1

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo