"Przedszkole Plus. Szopka Noworoczna" - taki tytuł nosi tegoroczne widowisko przygotowane według scenariusza Marcina Wolskiego. Tytuł i fabuła szopki nawiązują do piosenki Jacka Kaczmarskiego pt. "W naszym przedszkolu nie jest źle".

Marcin Wolski pełniący funkcję doradcy zarządu Telewizji Polskiej w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zdradził, że konwencja „Szopki Noworocznej” składa się z trzech elementów: głównego - aktorzy w maskach grają polityków w przedszkolu,  pobocznego – ich opiekunów, którymi są „opiekunowie tego świata”: Trump, Merkel, Putin, Juncker - grają ich aktorzy w żywym planie i w pełnej charakteryzacji. Trzecim elementem przedstawienia jest „telewizja w telewizji” - w przedszkolu dzieci-politycy oglądają „Plastusiową telewizję” i tam pojawiają się figurki autorstwa Barbary Pieli, dobrze znane widzom „Minęła 20” w TVP Info.

Aktorzy wcielą się m.in. we Władimira Putina, Pawła Kukiza, Ryszarda Petru i Donalda Tuska. Nad warstwą muzyczną czuwają Mirosław Dubrawski, Jarosław Regulski i Aleksander Pałac. Za scenariusz odpowiada Marcin Wolski, a reżyserem „Szopki” jest Marcin Kołaczkowski. 

"Szopka Noworoczna" Marcina Wolskiego zostanie wyemitowana 1 stycznia w TVP1 o godz. 22:05.