Sylwester z Macronem. Prezydent Francji wyśle na ulice 150 tys. policjantów i żołnierzy!

Zdjęcie ilustracyjne / A l'oeil de verre photographie

  

Najgorętszą dyskusję w te święta w "autorytarnej" Polsce wywołała dyskusja o karpiach. W sylwester zamierzamy się martwić może jeszcze o fajerwerki i samopoczucie zwierzaków. A w "demokratycznej" Francji? Tamtejsze MSW ogłosiło właśnie, że na czas świętowania nadejścia nowego roku wyśle na ulice w całym kraju... 148 tys. funkcjonariuszy sił bezpieczeństwa, porządkowych i żołnierzy. Decyzję podjęto ze względu na zagrożenie terrorystyczne i możliwe demonstracje…

W sylwestra „zmobilizowanych zostanie na terytorium całego kraju 147 935 tys. ludzi z sił porządkowych, sił bezpieczeństwa i wojska, by zagwarantować bezpieczeństwo wszystkich, chronić porządek publiczny i pozwolić na prawidłowy przebieg” tego święta - poinformował resort spraw wewnętrznych na Twitterze.

Agencja AFP zaznacza, że do pilnowania porządku w tym roku wysłano więcej ludzi niż rok temu. Wówczas w tym celu zmobilizowano 140 tys. osób. Aż boimy się pomyśleć, co będzie w następnych latach! 

W komunikacie MSW podkreślono, że świętowanie nowego 2019 r. „wpisuje się w kontekst wciąż podniesionego zagrożenia terroryzmem oraz występujących niezarejestrowanych ruchów protestacyjnych” w przestrzeni publicznej. To aluzja do demonstrujących od połowy listopada członków ruchu „żółte kamizelki”, którzy sprzeciwiają się rosnącym kosztom utrzymania.

„Żółte kamizelki” zapowiadają na Facebooku zorganizowanie w poniedziałek na reprezentacyjnej paryskiej alei Pola Elizejskie „pokojowego wydarzenia świątecznego”, by cieszyć się z nadejścia 2019 roku, który będzie „pełen zmian i zwycięstw”. Udział w wydarzeniu na Facebooku zadeklarowało dotychczas 8,3 tys. osób, a ponad 61 tys. określiło się jako „zainteresowany”.

MSW ogłosiło, że od godz. 16 w poniedziałek wokół Pól Elizejskich oraz placu de Gaulle'a (dawniej plac Gwiazdy) - na którym stoi Łuk Triumfalny wieńczący aleję - powstanie strefa bezpieczeństwa. Nie będzie można tam wnosić alkoholu ani materiałów pirotechnicznych. Możliwe będą kontrole osobiste, plecaków i toreb oraz pojazdów. W całej stolicy przewidziano również kontrole w środkach transportu publicznego, na dworcach i drogach publicznych.

Szczególnie wysokie środki bezpieczeństwa zapowiedziano także w Bordeaux i Nicei, gdzie też planowane są zgromadzenia "żółtych kamizelek".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ten, to już naprawdę nieźle odleciał! Sikorski chce ślubowania... lojalności unijnym instytucjom

Radosław Sikorski / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Ślubowanie unijnym instytucjom? Taki pomysł ma na siebie i ewentualnych przyszłych "eurokolegów" Radosław Sikorski. - Zanim nowi europosłowie zabiorą głos powinni, tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować – przekonywał. „Czy ma znać też hymn niemiecki?” – dopytują się internauci.

Radosław Sikorski wziął udział w debacie z liderami list Koalicji Europejskiej, które odbyło się w Kinie Pomorzanin w Bydgoszczy.

- Państwo podczas kampanii poruszacie bardzo dużo tematów - smog, gospodarka, niepełnosprawni, kobiety, euro. Czemu poświęcicie swoje pierwsze wystąpienie na forum Parlamentu Europejskiego? – zapytano polityków.

[polecam:https://niezalezna.pl/271581-chwila-szczerosci-w-wykonaniu-boniego-ciekawe-czy-juz-rozumie-co-przypadkiem-zdradzil]

 

- W kluczowym polskim interesie narodowym jest to, aby Unia Europejska w ogóle przetrwała. I zanim nowi europosłowie zabiorą głos, powinni tak jak w polskim Sejmie, składać ślubowanie na elementarną lojalność wobec instytucji w której będą pracować. Bo tam się wybierają ludzie, którzy deklarują uczciwie, zawczasu, że idą do Unii po to, żeby ją od środka zniszczyć

- stwierdził Sikorski.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl