Ferie, czyli dwutygodniowa przerwa w zajęciach, zależnie od województwa, nastąpi między 12 stycznia a 24 lutego. Przewidziane są w czterech terminach. Pierwsi – od 12 do 27 stycznia – będą wypoczywali uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Z myślą o poznańskich uczniach Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w ramach Akcji Zima organizują półkolonie zimowe dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. W pierwszym tygodniu ferii (14-18.01.2019), organizatorzy proponują turnus multisportowy na Chwiałce oraz półkolonie z tenisem ziemnym w Oddziale Rataje. Drugi tydzień ferii (21-25.01.2019), to półkolonie multisportowe oraz turnus taneczny i fitness.

W czasie półkolonii – jak wskazują organizatorzy - dzieci będą miały zapewnione śniadanie oraz obiad, a także napoje i owoce. Zajęcia będą się odbywać w grupach maksymalnie 20-osobowych.

„W ofercie turnusu multisportowego na Chwiałce są m.in. sporty zespołowe, pływanie, kręgle, lodowisko oraz gry i zabawy. Nie zabraknie atrakcji pozasportowych, takich jak wyjście do kina lub zwiedzanie atrakcji w Poznaniu. W ramach półkolonii tenisowych uczestnicy będą mieli okazję poznać tajniki tenisa ziemnego lub udoskonalić już posiadane umiejętności. Instruktorzy podzielą uczestników na grupy według stopnia zaawansowania. W trakcie turnusu nie zabraknie także gier i zabaw sportowych oraz innych atrakcji takich jak wyjścia na basen, lodowisko czy do kina”

– podkreślił poznański magistrat.

Jak dodał, podczas trzeciego rodzaju półkolonii - tańca i fitnessu - wykwalifikowani instruktorzy poprowadzą zajęcia budujące koordynację, pamięć ruchową, muzykalność i poczucie rytmu.

„Ćwiczenia będą dostosowane do wieku i potrzeb dzieci oraz do posiadanych już przez nie umiejętności. Może być to świetna okazja do nauki dla tych, którzy stawiają pierwsze taneczne kroki. W programie tego turnusu jest również: pływanie, kręgle, lodowisko, kino oraz liczne gry i zabawy”

– podało biuro prasowe poznańskiego urzędu miasta.

Koszt turnusu multisportowego dla jednego uczestnika wynosi 350 zł, a turnusu tenisowego oraz tanecznego i fitness - po 400 zł. Posiadacze Karty Rodziny Dużej z kodem terytorialnym Poznania za każdy z turnusów zapłacą 200 zł.

Zapisy są przyjmowane osobiście w Młodzieżowym Ośrodku Sportowym przy ul. Gdańskiej 1, oraz mailowo pod adresem: k.michalak@posir.poznan.pl. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 61 877 23 29, lub na stronie internetowej.