Cały pociąg śmieje się z "Wyborczej"

  

"Gazeta Wyborcza" zaatakowała inicjatywę polskich patriotów jadących do Budapesztu, publikując kuriozalny list Polaka mieszkającego na Węgrzech. - Cały nasz pociąg śmieje się z tego listu - mówią uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry.

Autor listu opublikowanego w "GW", niejaki Sławek Zabagło, nazywa wyjazd Polaków "Wielką Krucjatą", choć - jak wiadomo - "krucjata" to wyprawa wojenna przeciwko wrogom Kościoła. - Widocznie pan Zabagło za długo mieszka poza Polską i nie pamięta, co znaczą niektóre słowa - komentuje jeden z jadących pociągiem do Budapesztu.

Uczestnicy wyjazdu na Węgry śmieją się także z innych argumentów zamieszczonych w liście opublikowanym przez "GW". Jeden z tych argumentów brzmi: Polacy nie powinni mieszać się w nieswoje sprawy. - Wystarczy przypomnieć, kto bronił lewaków zapraszających niemieckich neokomunistów z Antify na polskie Święto Niepodległości - mówią uczestnicy wyjazdu na Węgry. Drwią też z porównywania rządu Viktora Orbana do "rządu polskiego" (określenie autora listu) z 1980 r.

- Reakcja "Wyborczej" na nasz wyjazd bardzo poprawiła nam humor, choć i tak jest tu wesoło. Wszędzie rozbrzmiewają piosenki i rozmowy, około północy odbędzie się specjalny koncert Pawła Piekarczyka, wrażeń więc nie brakuje - mówi Wojciech Mucha, dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie" jadący pociągiem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Kondukt dotarł do sanktuarium. Czuwanie przy trumnie premiera Olszewskiego ZDJĘCIA

/ Kancelaria Premiera

  

Kondukt z trumną z ciałem śp. premiera Jana Olszewskiego dotarł do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście. Wspólną modlitwą rozpoczęto całonocne czuwanie. Główne uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę o godz. 11.

W kondukcie żałobnym wzięli udział m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

[polecam:https://niezalezna.pl/259129-ostatnie-pozegnanie-jana-olszewskiego-polacy-oddaja-czesc-wielkiemu-patriocie-zdjecia]

Trumna z ciałem Jana Olszewskiego pozostanie w sanktuarium do soboty, do godz. 10.40 - gdy nastąpi jej wyprowadzenie i przejście do Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Tam o godz. 11 zostanie odprawiona msza żałobna; między godz. 13 a 13.30 kondukt pogrzebowy przejdzie pod pomnik Powstania Warszawskiego, gdzie premiera Olszewskiego pożegnają żołnierze Armii Krajowej, byli powstańcy warszawscy oraz działacze antykomunistycznej opozycji.

Następnie na lawecie wojskowej w asyście policyjnej i szwadronu reprezentacyjnego kondukt przemieści się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie spocznie były premier.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl