Naziprawda naziwnuków

  

Wyrok krakowskiego sądu w sprawie z powództwa kombatanta Armii Krajowej kpt. Zbigniewa Radłowskiego przeciwko niemieckiej państwowej telewizji ZDF to ważne zwycięstwo. Meandry prawne wymagały wykazania, że tożsamość i godność narodowa jest dobrem osobistym, chronionym nawet w przypadku filmu fabularnego, który, jak twierdzą obrońcy pozwanych, jest przecież kreacją artystyczną.

Pamiętajmy jednak, że na końcu drogi prawnej czeka niemiecki Trybunał w Karlsruhe (ten sam, do którego biega na skargę sędzia Małgorzata Gersdorf), który w sprawie pana Tendery orzekł, że prawomocnego wyroku nie można wykonać. Niemiecka wersja historii zakłada bowiem monstrualne kłamstwo, że to AK zapędzała Żydów do „polskich obozów zagłady”, gdzie bez żadnego udziału Niemców byli zabijani w „polskich komorach gazowych”. A na straży tej guzik-prawdy stoją niemieckie sądy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts